Eberle se předloni svými výkony katapultoval mezi největší talenty Kladna. Loňská sezona nevyšla ale nikomu z hráčů, rychlonohého útočníka nevyjímaje. Místo si pak nevybojoval ani v letním kempu a Středočeši ho poslali na hostování na jih Čech. Jen první liga pro tak výrazný talent, to byl pro syna někdejší kladenské opory z 80. let Milana Eberleho bezesporu krok zpět.

„Bohužel, ale snažím se dostat zpět. Už se mi to jednou povedlo, ale jen na dvě utkání, v nichž jsem bohužel nic nepředvedl a šel zpátky. Naštěstí se nám v Písku začalo docela dařit. Že jsem dal góly zrovna já, to není moc důležité, i když příjemné ano. Hlavně jsme udělali docela zajímavé body, tedy až na ten poslední zápas v Havlíčkově Brodu. Vypnuli jsme ve druhé třetině a tři branky pokaždé v oslabení zavinily poměrně jasnou prohrou dva šest,“ popisuje Eberle nepovedený středeční mač. I v něm se ale do černého trefil.

V první lize se setkal s hokejem, který jeho nátuře docela vyhovuje. Podle něj je styl hodně tvrdý, ale zase rychlý. „Na druhou stranu tam hrají třeba starší kluci, kteří už moc rychlí nejsou, ale zase moc šikovní. Dobrým příkladem je třeba šumperský Meluzín,“ vzpomněl si Kladeňák na někdejšího mistra světa z šestadevade­sátého.

Do Písku putoval původně s další dvojicí rytířů, velezkušeným Radkem Bělohlavem a oddílovým kolegou Davidem Stielerem, vedle něhož odehrál spoustu mládežnických roků a také dva poslední v mužích.

Stieler ale v Písku moc zápasů neodehrál. Nejprve kvůli zranění, teď si našel nové angažmá v Mladé Boleslavi, kde bude hostovat. Co na to Jan Eberle, neshání si něco podobného?

„O svých nabídkách pomlčím, nechci o tom mluvit. Co se týče Davida, slyšel jsem, že se kluby dohodly. Kladno má teď přetlak útočníků a David je výborný hráč. Takové hostování pro něj může být moc prospěšné, pokud dostane šanci. A hráč jeho kvalit v Boleslavi hrát bude,“ je přesvědčen někdejší mládežnický reprezentant.

Co se týče Radka Bělohlava, o něm bylo slyšet spíš zkraje písecké sezony, teď už méně. Eberle ví proč. „jejich útok s Tomášem Nouzou střílel branky v úvodu soutěže. Dobře hrají i teď, ale tolik jim to tam nepadá,“ dodal hráč, který stále ještě v Písku nezakotvil nastálo.

Sice má v jednom z nejhezčích českých měst ubytování na přespání, ale většinou se snaží dojíždět. Sto čtyřicet kilometrů zvládá za půldruhé hodiny. „Jezdím maximálně sto třicet. Mým autem to ani víc nejde (smích). Naštěstí je ta cesta výborná, téměř pořád jedete po dálnici,“ uzavřel talentovaný kladenský útočník.