Hokejbalisté hlásí plnou soupisku, nikdo už není na dovolené. Scházet nebude podle nejčerstvějších informací ani kapitán Michal Dědič, který uvažoval o ukončení kariéry. Na prvním letním tréninku to v pondělí oznámil trenérovi Drahomíru Kadlecovi.

„Rozhodl jsem se ještě rok pokračovat. Hokejbal by mi asi ještě moc chyběl. Hra, kluci v kabině, úžasná atmosféra zápasů play-off. Ty jsem si letos užíval a byly jazýčkem na vahách mého rozhodnutí," řekl Deníku Michal Dědič, který se těší i na zápas s hokejisty. „Možná to bude něco jiného něž před deseti lety, kdy v Kladně hrály hvězdy jako Patera nebo Procházka, ale pořád to bude lákadlo pro lidi a hlavně zábava. O výsledek půjde až na druhém místě," říká.

Zároveň však vyloučil, že by se zúčastnil doplňkové dovednostní soutěže, kterou má být střelba na přesnost. A možná i pukem, aby hokejisté měli alespoň nějakou výhodu. „nejsem ostrostřelec, já by mohl soutěžit tak o přesnost střelby do mantinelu v oblouku hřiště," smál se Dědič.

Má ale obrovskou ránu, takže by si přece jen zasoutěžit mohl. Nakonec totiž bude k vidění soutěž právě v prudkosti střelby, když se původně nepovedlo sehnat měřicí přístroj, ale v úterý odpoledne se to povedlo. Střílet se bude pukem. „To bude asi jejich výhoda," přiznal jeden z nejzkušenějších hokejbalistů Petr Ogurčák, který si společně s ještě zkušenějším Janem Příhodou zahrál i exhibici před deseti lety. Tehdy vyhráli hokejbalisté 5:4.

Nejvíc se těší Růža!

Hokejisté se na akci těší také. Sice je trochu berou mrákoty z vedra a z toho, že místo sklouznutí budou muset běhat, ale odhodlání jim nechybí. Dobrovolně se přihlásily i největší opory jako Jan Rudovský, David Stach, Víťa Bílek či David Růžička, kteří hokejbal závodně hráli či dokonce hrají. Dorostenci Michal Potěchin a David Bunda dokonce na jaře pomohli Alpiqu k dorosteneckému republikovému titulu – i ti se hodně těší. zajímavostí bude start Japonce Miury, Japonci berou vždy všechno hodně vážně. Chytat by měli napůl Lukáš Cikánek a Jiří Švihálek, vedro jim bude v brankářské výstroji ohromné.

„Podle mě se nejvíc těší David Růžička, pořád o tom mluví," usmál se v rozhovoru pro Radio Relax David Stach na adresu vytáhlého obránce, kterému možná nejvíc budou scházet brusle. Běhat ve vedru, to bude pro Růžu těžká věc, když vezmeme v potaz, že by nejraději namontoval na zimáku při výstupu z kabin na led eskalátor. „Ale já také nejsem moc běžecký typ," smál se Stach.

Naopak Vítězslav Bílek, velká střelecká posila Rytířů, je přesvědčen, že zápas bude vyrovnaný. „Rozdíl je v tom běhání, ale jinak jsou ty sporty podobné. Partie bude hodně vyrovnaná," bojovně hlásil hrdý otec patnáctiměsíční dcery Lilly.

Nápad vzešel z Alpiqu

Akce se koná zejména zásluhou důležitého sponzora obou klubů, společnosti Alpiq Generation (CZ) s.r.o., což je významný výrobce elektrické energie a tepla v Kladně a ve Zlíně. Je sponzorem hokejbalistů a hokejové mládeže Kladna a dále dlouhodobým podporovatelem společensky prospěšných projektů. V Kladně Alpiq prostřednictvím svého sponzorského programu investoval na podporu charity a péče o zdraví, kulturu, vzdělávání, ekologii a sport již více než 30 milionů korun. I proto většinový majitel Rytířů Jaromír Jágr na účast Rytířů kývl.

Pozor by měli dát při dnešní exhibici motoristé, vjezd do areálu Městské hokejbalové arény totiž nebude možný. Zaparkovat však můžete za zimním stadionem ČEZ, závora bude zvednutá.

Celý večer bude moderovat Dan Adam z Radia Relax, v přestávce budou vyhlášeni vítězové letní soutěže Deníku, Alpiqu a Rytířů. Určena je už také barva dresů – hokejisté si obléknou modré, hokejbalisté bílé. Vstup je dobrovolný.

Soupisky:

Alpiq: Jirotka (Hájek) - Příhoda, Pospíšil, Kudela, Soukup, Dědič, Šícha, M. Hnízdil, Jelínek - Štěpáník, D, Hnízdil, Špaček - Šrámek, Pražák, Nosek - Kohout, Ogurčák, Schnaubelt - Šťastný, Vondrák.

Rytíři: Švihálek (Cikánek) - Kolářík, Růžička, Bunda, Zajíc, Kehar, Potěchin, Matula - Bílek, Stach, Rudovský, Kindl, Strnad, Šilhavý, Kružík, Havlůj, Janeček, Miura, Petrák.