Kladno - Litvínov 5:1

Co viděli diváci v prvních sedmi minutách, z toho se jim chvílemi tajil dech. Obě mužstva začala ve famózním tempu, které rozbila až dlouhá přesilovka Kladna pět na tři. Tu Patera sice využil, jenže do Fraňkem posunuté klece, což sudí Minář zkoumal deset minut u videa a zásah neuznal. Skóre se naopak měnilo na druhé straně. Kopřiva odolal dvěma těžkým ranám Brandy, ovšem na dorážku Jenáčka byl krátký.


Karta se otočila ve druhé části. Kladno přidalo a po dvou milimetrových přihrávkách Patery se radovalo. Z premiérových tref v sezoně se radovali obránce Nádašdi (jeho vůbec první zásah v dresu Buldoků) a Frolík, jenž vystřídal zraněného Gardoně a ukázal, že je z Berouna perfektně rozehraný. „Udělal jse špatný faul, byl na sebe naštvaný, ale pak jsem se vracel a měl štěstí, že puk měl Pavel Patera a krásně mi přes bekhend přihrál,“ popsal svou trefu Martin Frolík.


V poslední třetině se uvadající Litvínov na moc nezmohl a naopak jeho brankář Franěk čelil stále větším šancím. Nejprve v početní převaze dostal Nedvědovu přihrávku Horna a prostřelil gólmana Krušnohorců na lapačku. Následně po Kuchlerově úniku dostal Kalla dokonce možnost trestného nájezdu a na rozdíl od předešlého vzájemného souboje v Kladně nezaváhal. Skóre pak ještě zvýraznil Tomajko po tvrdé práci Kuchlera.


Spokojený byl muž zápasu – obránce Tomáš Nádašdi. I když svou trefu nijak nepřeceňoval. „Mě to je jedno, ale jsem jen rád, že gól padl, mužstvo vyrovnalo a zvedlo se. Jinak je fakt jedno, kdo ho dal, i když potěší, to je pravda,“ usmál se slovenský obránce.

Hodnocení trenérů

Petr Rosol (Litvínov): Odehráli jsme slušnou první třetinu, ale dali bohužel jen jeden gól a hlavně jsme doslova prospali prvních deset minut druhé části. Kladno zápas otočilo a pak už jsme nehráli dobře, naše porážka byla zasloužená.


Petr Kasík (Kladno): Souhlasím s kolegou, ale ještě bych rád dodal, že to byl výborný hokej a nebál bych se přirovnání k play-off. Trochu nás mrzí začátek, na dobré úvody Litvínova jsme hráče speciálně upozorňovali.

Třetiny: 0:1, 2:0, 3:0

Kladno: Kopřiva - Nádašdi, Hájek, Révay, Štěpánek, Ševc, Šmach - Diviš, Patera, Procházka - Nedvěd, Gardoň (12. Frolík), Kuchler - Horna, Kalla, Bělohlav – Rudovský, Čurilla, Tomajko. Trenér Müller.

Litvínov: Franěk – L. Poživil, Šlégr, Punčochář, Hranáč, Vobořil, Skuhrovec, Švarný, Tůma - Jánský, Reichel, Lukeš - Kubinčák, Branda, Jenáček - Trávníček, Bahenský, Tomas – Černý, Sklenička, Rindoš. Trenér Hübl st.

Branky: 24. Nádašdi (Patera), 29. Frolík (Patera), 46. Horna (Nedvěd), 54. Kalla (ts), 59. Tomajko (Kuchler) - 13. Jenáček (Branda). Rozhodčí: Minář - Charvát, Barvíř. Vyloučení: 6:6, využití 2:0. Diváci: 3732.