Druhou a podstatně nepříjemnější změnou oproti předešlým ročníkům, bylo deštivé počasí, které sportu vůbec nepřálo. Boje v základní skupině posloužily jen k určení semifinálových dvojic.

Dominovala Jihlava s plným počtem bodů a skóre 10:5. Chomutov si připsal dvě výhry, Pardubičtí jednu. Domácí končili bez bodu a s problémy v koncovce. Vzhledem k vývoji bylo již před posledním zápasem Chomutov – Pardubice jasné, že si to tito soupeři shodně rozdají i v semifinále. Po dohodě obou týmů byl tedy tento zápas odehrán zároveň jako semifinálový a radoval se Chomutov.

V druhém semifinále překvapili domácí, kteří po několika přesunech v kádru zabojovali, přidali bezchybnou obranou v čele s gólmanem a zaskočili jihlavské Ježky. Výhra 4:0 je katapultovala do finále s Chomutovem. V tomto utkání bohužel došlo k jediné nepříjemnosti turnaje, kdy jeden z jihlavských borců odnesl nezaviněný souboj zlomeninou kotníku.

Bitvu o bronz mezi Jihlavou a Pardubicemi byl poté nadmíru vyrovnanou záležitostí, kterou musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich dominovali oba brankáři, když z pěti sérií kapituloval pouze jednou Pardubák. Ten si navíc vyzkoušel i poslední nájezd, ale svůj protějšek překonat nedokázal.

Vrcholem turnaje se stal duel mezi favorizovaným Chomutovem a kladenským zázrakem. A ten pokračoval, když v 8. minutě domácí vedli již 2:0. Bohužel ještě do přestávky během jedné minuty třikrát inkasovali a Severočeši je tak dostali do kolen. Nic na tom nezměnilo ani několik nervózních strkanic a ani třetí úspěch domácích, na který Chomutovští vzápětí odpověděli a stanovili tak výsledek na konečných 6:3 ve svůj prospěch.

„Všem díky za účast a fér hru. Nezměrné díky časomíře. A absolutorium zaslouží rozhodčí Pavel Bartoš za celodenní maratón v nekonečném lijavci,“ děkoval jeden z šéfů kladenského fanklubu Jaroslav Zelenka.

Výsledky: Kladno – Chomutov 0:3, Jihlava – Pardubice 1:0, Kladno – Pardubice 2:5, Jihlava – Kladno 3:2, Chomutov – Jihlava 3:6, Pardubice – Chomutov 1:4 (hráno i jako semifinále). Druhé semifinále: Kladno – Jihlava 4:0. O třetí místo: Jihlava – Pardubice 1:0 nn. Finále: Chomutov – Kladno 6:3.