Někteří možná pamatují legendární vlakové výjezdy na pražskou Štvanici, kde Kladno v sezóně 1958/59 hrálo své domácí zápasy z důvodu montáže ocelové střechy. Zápas co zápas vyjížděly z Kladna speciální vlaky, které pojmuly až 2000 fanoušků. Na Štvanici se společně s dalšími v Praze pracujícími Kladeňáky, kteří na hokej chodili rovnou z fabriky a dalšími Pražany, sešlo až 9 tisíc lidí. Společně hnali Kladno za jeho prvním ligovým titulem.

Ti mladší si budou pamatovat výjezd pěti autobusy na Slavii, který Fanklub zajišťoval v první sezóně, kdy klub hrál s Rytířem na prsou a Jaromírem Jágrem v pozici majitele v zádech. Mezitím samozřejmě jezdili fanoušci podporovat své kluky i na jiné venkovní zápasy, ale nikdy už ne v takovém množství. I když třeba nedávno na Spartě se také sešli v nemalém počtu. Atmosféra ve vyprodané O2 aréně ale nebyla ani bouřlivá, ani domácí. Kladeňáci vědí, že mají rozhodně na víc…

A tak tedy, jelikož příště chtějí mít v O2 aréně už jednoznačně navrch, rozhodli se navázat na vlakové výjezdy na Štvanici a uspořádat největší novodobý výjezd. Štvanice již nestojí, ale v Praze mají jiný cíl - Libeň.

V neděli 12. ledna 2020 vyjede z kladenského hlavního nádraží speciální vlak, který stejně jako v sezóně 1958/59 dopraví Kladeňáky vytvořit domácí atmosféru na pražském kluzišti. Tím by fanklub rád navázal na staré časy Bacílka, Proška a dalších kladenských legend. A tak fanoušky vyzývá – pojeďme společně podpořit Kladno!!!

Odjezd vlaku je v den zápasu z kladenského hlavního nádraží ve 14:00. Odjezd zpět z libeňského nádraží v 19:30 (vlak je přímý, bez zastavení). Na nádraží je nutné se dostavit minimálně 15 minut před odjezdem (13:45 z Kladna, resp. 19:15 z Libně).

Jak se můžete přihlásit? Během domácích zápasů bude od pátečního duelu se Spartou u horního prostředního vchodu na stání (vchod 03, u sektoru 14 – pod hodinami) stolek, za kterým vždy bude odpovědný člověk z kotle, který zájemcům prodá voucher, případně podá další informace.

Pokud se nemůžete dostavit osobně, ve výjimečném případě se můžete přihlásit na e-mailové adrese xplech@seznam.cz a peníze posílat na číslo účtu: 5536908001 / 5500 (do poznámky uveďte jméno přihlášeného zájemce a do souběžně poslané e-mailové zprávy pak všechny podrobnosti). Fanklub žádá, abyste tuto možnost využili pouze v krajním případě. V každém případě je výjezd nutné zaplatit předem.

Kolik to bude stát? Voucher pro dopravu vlakem (tam i zpět) bude stát 199 Kč (Permanentkáři a členové Fanklubu se zaplacenými příspěvky 179 Kč). Zároveň si můžete předplatit i vstupenku na samotný zápas do sektoru hostů za 250 Kč (vstupenka jako taková vám pak bude vydána až ve vlaku cestou tam). Budou-li mít fanoušci zájem o jiná místa v aréně, musí si lístky zařídit sami. V tom případě zaplatí jen 199 Kč za cestu.

Dostanou potvrzení o nákupu? Při nákupu dostanou voucher. Ten bude sloužit jako jízdenka a místenka na vlak. Pokud si společně s jízdenkou na vlak předplatí i lístek do sektoru hostů, na základě tohoto voucheru obdrží vstupenku na utkání ve vlaku.

Vstupenky do obou sektorů za brankou fanklub zajistil a jsou přednostně určeny pro cestující vlakem. Je tam převis cca 70 ks, které mohou být nabídnuty těm, co jsou přímo z hlavního města nebo nemají Kladno při trase.

Výjezd je vhodný i pro rodiny s dětmi. Fanklub vyčlení extra vagon a i v sektorech v hale se bude snažit, aby ti, co se nechtějí úplně aktivně zapojovat do fandění a spíše jedou za zážitkem, měli místa v horních řadách a s dobrým výhledem.

V případě dotazů se obracejte na osoby u již zmiňovaného stolku nahoře u vchodu, případně na známé tváře v kotli – většina z nich je zainteresována.

Celkový počet míst na tomto společném výjezdu je limitován dvěma čísly - počtem míst ve vlaku (kapacita 340 míst) a počtem sedadel v hostujícím sektoru (410 míst). Neváhejte proto s přihlašováním.

Na závěr slova těch, jejichž srdce pokryla modrobílá barva: Pojďme společně udělat největší vlakový výjezd v novodobé historii Kladna. Buďte s námi u toho i vy!

Fanklub HC Poldi