Kladno ve čtvtek po dlouhé době doma prohrálo a naposledy to bylo právě se Znojmem, byť až na nájezdy. Co je jisté, že zítřejší mač bude ještě drsnější. Domácí totiž nutně potřebují body k přitažení do elitní desítky, kladenští Buldoci se v ní zase zarytě míní udržet. A proklouznout klidně výš. „Každý bod ze Znojma by byl zlatý. Poslední dobou se nám u nich nedařilo,“ uvědomuje si trenér Kladna Zdeněk Müller.

Ten vsadí na sestavu z posledního zápasu, s asistentem Petrem Kasíkem se však ještě rozhodnou, jestli neudělají změnu v brance. Müller varuje před podceněním, byť soupeři schází Dopita. „O to víc budou chtít ostatní dokázat, že je na ně také spoleh a že mohou vyhrávat. V tom bude utkání složité i pro nás,“ doplnil Müller.


Tým každopádně cestuje už dnes a bude ve Znojmě spát. Zítra ráno tam má rozbruslení.


Že to na jihu Moravy Kladenským nikdy moc nešlo, potvrzuje také Radek Bělohlav. „Ale i oni potřebují vyhrát, je to pro ně hodně důležitý zápas, tak to snad trochu otevřou a my nebudeme muset bušit do zatažené obrany. Věřím, že nějaké body přivezeme,“ zůstal optimistický zkušený plejer, jenž si už definitivně zdejší příznivce získal. Nejen hrou a góly, ale i tím, když prohlásil, jak zde zdomácněl.