Bude hokejbalová a v aréně u zimního stadionu se představí od 13 hodin kromě řady fanoušků i několik hvězd kladenského hokeje.
„Jsme domluveni s Milanem Novým, že nám hodí úvodní buly. Pozvali jsme i Pavla Pateru, ale jeho účast ještě potvrdit nemohu," chlubí se jeden z šéfů fanklubu a pořadatelů celé akce, Jaroslav Zelenka.

Koneckonců účast dvou z vůbec nejslavnějších hráčů historie, legendárního střelce i nahrávače, kapitánů Kladna i nároďáku, mistrů světa a v případě Patery i olympijského vítěze, by byla skutečnou nálepkou kvality.

V rámci hokejbalového odpoledne se od 13 hodin utkají fanoušci, které by měli posílit třeba i slavný kapitán Kladna Josef Zajíc a také jeden z hrdinů zatím poslední úspěšné baráže v roce 2003 Michal Havel. „Michal slíbil, že se i aktivně zapojí," těší se Zelenka na comeback jednoho z nejslavnějších kladenských střelců.

Ale odpoledne nebude pouze o dospělých. Hraje se na podporu kladenské hokejové mládeže, které město zastavilo příspěvky, a tak přijdou na hřiště také děti.

S šéftrenérem mládeže Jiřím Kopeckým se Zelenka dohodl, že to budou kluci ze třetích tříd pod vedením trenéra Petra Procházky, mimochodem také velmi zdatného hokejbalisty.

„Budeme rádi, když dorazí co nejvíc fandů. Zahrát si může kdokoliv, nicméně pokud mi předem kontaktuje, budu raději. Místo bude ale pro každého," říká Zelenka s odkazem na svoje telefonní číslo 608 481 451.

Pohodová sobota bude pokračovat i večer, kdy se v restauraci Pod Vobrazem uskuteční od 19 hodin koncert punkové skupiny Vnitřní Faktor, která je mimochodem autorem jedné z hymen kladenského hokeje.

Dodejme ještě, že na transparentní účet 2800918580/2010 už dorazilo 35 tisíc korun, dalších zhruba sedm či osm tisíc je v zapečetěné pokladničce, do níž můžete přispět jakoukoliv částkou při každém domácím duelu Rytířů. A samozřejmě bude na místě také v sobotu.