Osm kanadských bodů si v zápasech připsal za tři góly a pět asistencí Tomáš Plekanec, v sobotu bronzový ve Zlaté hokejce.

„Hráli jsme docela dobře. Na to že nás bylo málo, to byly vyrovnané zápasy. Udělali jsme pár chybiček, které rozhodly," mínil útočník Montrealu a litoval, že v obou utkáních nastoupili v porovnání se soupeřem s minimem hráčů „Kluci asi nemají čas, nebo je to už nebaví. Musíme se dohodnout, zda to budeme hrát dál. Kdybychom hráli v osmi, tak byla šance postoupit do semifinále," mínil útočník hokejového Montrealu.

Obdržená branka v takové sérii znamená v důsledku velký výdej sil, proto byla dvojnásobná škoda každé chyby. „Každý gól je v sérii znát. K získání puku se musíme nadřít a oni to svým způsobem umí o trošku líp," Uznal Plekanec.

Vyřazení Čertů Brnem není žádná ostuda a nebyla by ani v případě stopky o jiných elitních týmů. „Pro mne je to pořád doplněk hokeje. Bruslení na kolečkách je těžké a každý trénink je znát. My trénujme jednou týdně, zatímco nejsilnější soupeři třikrát," řekl Plekanec s tím, že Kladno je tvořeno výhradně hokejisty. Vyloženě specialistu na inline v jeho řadách nenajdete.

To na brněnské straně jich je několik, nejzajímavějším je kanadský reprezentant Woods. Ten byl ve čtvrtfinále hodně úspěšný. 

FOTOGALERII Z UTKÁNÍ NAJDETE ZDE

Kladno - Brno 4:7 (1:1, 2:1, 0:2, 1:3). Branky a nahrávky: 10. Plekanec (Kameš), 13. Kameš (Petrák), 16. Stieler (Plekanec), 42. Sekáč (Plekanec) – 8. Šimo (Woods, P. Šebek), 20. Kazlepka (P. Šebek, Woods), 26. P. Šebek (Woods), 28. Woods (Obdržálek), 39. Obdržálek (Rajnoha, Kučera), 40. Woods, 47. Rajnoha (Kachlík).

Brno – Kladno 8:7 (1:1, 2:0, 4:2, 1:4). Branky a nahrávky: 9. Woods (Šebek, Šimo), 16. Šebek (Woods, Šimo), 18. Kučera, 26. Kučera (Obdržálek, Rajnoha), 32. Rajnoha, 34. Kachlík (Obdržálek, Rajnoha), 35. Skácel (Kazlepka, Šebek), 40. Obdržálek (Šebek) – 6. Sekáč (Kameš), 28. Plekanec (Sekáč), 30. Petrák (Plekanec), 37. Sekáč (Kameš, Plekanec), 38. Plekanec (Kameš), 43. Stieler (Kameš), 47. Stieler (Plekanec).