Frolík na severu Čech podepsalpodleoficiálních internetových stránek klubu roční kontrakt. "Odešli nám Jakub Černý a Roman Vopat, potřebovali jsme je nahradit. Martin je poměrně univerzální útočník, může hrát křídlo i centra, což byl také jeden z důvodů, proč jsme ho chtěli," řekl klubovému serveru sportovní manažer Litvínova Jiří Bubla.

Kladenský trenér Petr Tatíček tím byl zaskočen. "O Frolíka stojíme i my, ale dokud se nevyřeší s novým vedením, jednat se nedá. Ale překvapuje mi, že je to oficiální zpráva, protože Litvínov bude muset zaplatit odstupné. Ale třeba ho už někomu zaplatil, je to možné," sdělil Tatíček

Do Košic zamířil Frolík loni z Kladna a v 71 zápasech včetně play off si připsal ve slovenské extralize 35 bodů za 14 branek a 21 asistencí. V české extralize dosud hrál jen za Kladno.

Další možnou posilu, Petra Tenkráta, který se po letech strávených hlavně ve Skandinávii chtěl do Kladna vrátit,zase v pondělí dopoledne údajně podepsalapražská Sparta. "Ještě ráno jsme se pokusili znovu kontaktovat,aby posečkal, ale bohuželto nevyšlo. Na jednu stranu se ale Petrovi nemůžemedivit, i když mě to samozřejmě mrzí," řekl Tatíček.

Zprávu víceméně potvrdil, i když nestoprocentně, tiskový mluvčí Sparty Radek Papáček. "O příchodu Tenkráta zatím pouze jednáme," řekl Deníku.