„Chomutov během sezony stíhala jedna katastrofa za druhou. Strašidelný vstup do sezony, složité shánění posil, finanční potíže a opožděné výplaty a na konci všeho salmonela. Severočeši se nacházejí v opravdu prekérní situaci, zásadní otázkou je, jaký kádr a v jakém stavu budou schopni poskládat, hodně napoví hned první utkání. Vladimír Růžička je sice schopný krizový manažer, sám ale přeci jen na všechno nestačí,“ říká Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny.

Prvním hostem na chomutovském ledě bude Kladno a favoritem v utkání je s kursem 1,78:1 družina poskládaná kolem Jaromíra Jágra. Na remízu je kurs 4,6:1 a na Chomutov 3,4:1. Vítězství Kladna je prioritou i pro přesvědčivých 75 % sázkařů.

„Přínos Jágra a Plekance v kabině Rytířů je zcela neoddiskutovatelný. Kladno s nimi v sestavě v play-off získalo na jistotě a počínalo si suverénně. Baráž je o vůli a bojovnosti a s Jágrem za zády si ani ten poslední hráč nedovolí vypustit jediné střídání. V tom bude největší síla Středočechů, jejichž šance na návrat mezi elitu je v aktuální konstelaci opravdu hodně vysoká,“ doplňuje Michal Hanák.

Pardubičtí by navzdory zpackané sezoně extraligovou příslušnost uhájit měli. V prvním duelu hostí České Budějovice a v kursu 1,9:1 dokážou triumfovat. Na remízu je kurs 4,4:1 a na svěřence Václava Prospala se sází v poměru 3,2:1. Výhru Pardubic preferuje i jednoznačných 80 % sázkařů.

Výběr z kursové nabídky:

Extraliga baráž

Utkání: 1 0 2

Chomutov - Kladno 3.4 4.6 1.78

Pardubice - Č.Buděj. 1.9 4.4 3.2

Extraliga baráž

Umístění: V 1-2

Kladno 3 1.55

Pardubice 3.1 1.65

Č.Buděj. 4.2 2

Chomutov 5 2.2