Fotbal dostávají hokejisté do letní přípravy pravidelně už řadu roků. A většinou si vedli dobře, obvykle přehrávali poměrně jasně i fotbalisty specialisty z krajských soutěží. Většina z nich prostě fotbal uměla, včetně slavné dvojky P+P, či bratrů Kaberlů.

Aktuální situace? Na Velké Dobré, kde se Rytíři připravovali, se hodně běhalo, to ano. Ale pěkných fotbalových kousků bylo méně.

Kdo dominoval, to byli zkušený harcovník Vítězslav Bílek a také posila z Prostějova Marek Račuk. Oba také přesnými centry na Matyáše Zelingra a Ondru Bláhu zajistili obrat skóre v docela vyhecovaném mači. „Fotbal jsem závodně nehrál, ale od malička jsem ho měl rád, chodil jsem kopat doma za barákem. A při hokejových přípravách se fotbal hraje pravidelně,“ usmál se vytáhlý Marek Račuk, který míč podržel a pěkně rozdal.

Podobně jako Víťa Bílek, který ale chvílemi nad kousky mladých spoluhráčů jen kroutil hlavou a dokonce je i naoko zpražil, že si na trávu nevezmou ani kopačky. V teniskách to fakt na doberském pažitu nešlo.

S hráči nastoupil na trávník i jejich kondiční trenér Michal Obrtel a dal dokonce branku, byť protistrana silně protestovala proti přistrčení gólmana.

Pěkné góly naopak vstřelil hlavou Josef Zajíc přejmenovaný spoluhráči na Vikinga a z dálky hezkou utaženou ranou mladý Šimon Jelínek. Ten si nahlas přál, aby konečně něco vyhrál, jenže ve čtvrtek před polednem mladíkovi zase pšenka nerozkvetla. Nicméně fotbalově platil mezi mladíky spolu s brankářem Stahlem za jednoho z nejšikovnějších.