Frye ukazoval od začátku sezony, že je zdaleka nejlepší kladenskou posilou do zadních řad. První Američan v historii klubu výborně bruslí, je silný v soubojích, umí rozehrát i zakončit. Komplexní hráč nevyhrál statistiku plus/minus náhodou. Ve dvojici ho výborně doplnil šumperský odchovanec Mikliš, který hrál dříve vypjaté bitvy proti Kladnu (za Prostějov), ale letos ho Sparta uvolnila Kladnu, které si mnulo na tímhle příchodem ruce.

Zajímavé je, že kladenští hráči vyhrávají statistiku +/- ve druhé nejvyšší soutěži docela často. Před třemi roky se to povedlo Petru Štindlovi (+31), v sezoně 2015/16 to byl Vítězslav Bílek (+36), a když hrálo Kladno první ligu jednu sezonu v úvodu století (2002/03), ovládl tuhle statistiku další jeho borec Patrik Fink (+18).

V kanadském bodování skončil Nicolas Hlava jako nejlepší útočná posila klubu osmý s 36 body (16+26) osmý, Tomáš Plekanec je za 34 bodů (15+19) devátý. Mimochodem Jaromír Jágr skončil s bilancí 2+10 v 19 zápasech na 164. místě. Formu však směřuje na play off.

Výkony brankářů statisticky nebyly žádnou slávou, přitom na ně Rytíři tak jako jiné kluby budou v play off spoléhat. Andrej Košarišťan skončil podle úspěšnosti zákroků až jedenáctý (90,77%) a Adam Brízgala dokonce až čtrnáct (90,46%). Na druhou stranu to nejsou vzhledem k leckdy děravé obraně úplně špatná čísla stejně jako průměry obdržených branek, které mají oba borci těsně nad 2 (2,33 resp. 2,21).