„O nulu nešlo vůbec. Důležité je, že jsme se dostali tam, kam jsme celou sezonu směřovali,“ uculoval se mladý kladenský brankář, který trenérům pořádně zavařil hlavy, s Orctem teď tvoří asi nejvyrovnanější dvojici v extralize.
Pro Kopřivu měl slova chvály i kapitán Pavel Patera. „Míra nás ve druhé druhé třetině podržel neskutečně a dal nám naději. Pak jsme dali gól a už to bylo naštěstí dobré.“

Zápas si užíval po absenci zaviněné zraněním také velezkušený Radek Gardoň, byť nastoupil až ve čtvrté formaci, kde však zahrál hodně dobré utkání. „Takový úspěch mě těší možná ještě více než když jsem byl mladý. Člověka prostě těší, když vidí, jak to tady lidi baví a hokej jde furt dopředu, mladí vyrůstají a stávají se z nich velcí hráči – to je paráda. Dneska, i když moje zranění není ještě stoprocentně vyléčené, jsem si to nechtěl nechat ujít, protože jsem věděl, že jsme se vyhrabali ze dna a že to prostě musí vyjít. Povedlo se,“ pronesl hrdě Gardoň.
V bod, který muselo Kladno získat, měl víru také bodově nejúspěšnější muž večera – Jaroslav Kalla (1+1). „Chtěli jsme vyhrát, ale hlavně jsme věřili, že ten bod uděláme. Klíčovým momentem byl asi první gól. V opatrném zápase jsme se pak už uklidnili,“ řekl druhý muž kladenské produktivity, jenž tým uklidnil druhou brankou. „Radek Bělohlav vystřelil, já jen dorážel do prázdné brány. A Plzeň? To je pro do předkola docela dobrej mančaft. Dáme si teď večeři, jedno pivo a půjdeme dál,“ dodal Kalla.

První, rozhodující branku, zaznamenal kanonýr číslo jedna, jenž ale v poslední době mušku postrádal – Martin Procházka. „Utkání bylo těžké a hlavně jsme se báli, že nám to po té výborné druhé půlce sezony uteče. Co se týče začátku, potřebovali jsme se hrát z dobré obrany. Ta naše přesilovka pak asi rozhodla. Že jsme vyhráli tři nula je úplně jedno. Hlavně jsme potřebovali vůbec něco uhrát a postoupit,“ dodal olympijský vítěz z Nagana.