Brzy devětatřicetiletý Gardoň odehrál za Kladno 569 mistrovských utkání, v nichž vstřelil 150 branek a na dalších 205 přihrál. Kromě Kladna působil také v německém Bad Tölzu, japonské Furukawě Denko, Jihlavě, Vsetíně a Zlíně.

„Radek odvedl pro Kladno během celé své kariéry velké služby, ale čas se zastavit nedá. Letošní sezonu už neměl takovou, na jaké jsme u něj byli zvyklí. Rozhodli jsme se proto smlouvu s ním neprodlužovat," řekl na klubových stránkách generální manažer HC GEUS OKNA Kladno Otakar Černý.

Šikovný centr nicméně s hokejem končit nemusí a to ani na nejvyšší úrovni. "Mám několik nabídek, jsou mezi nimi i dvě z extraligy a také nějaké ze zahraničí. Ale tam se mi bez rodiny už nechce. Také zvažuji, že bych ukončil kariéru," řekl Radek Gardoň, který odehrál v kladenském dresu nejlepší sezonu 1993/94, kdy v řadě s Čermákem (později Tonem) a M. Procházkou nasbíral úctyhodných 62 bodů (25+37) ve 48 zápasech. Tehdy Kladno sahalo po titulu, ten ale Radek s Kladnem nikdy nedobyl. Jako ostatně všich i aktivní hráči.

Mohlo se mu to povést ve Zlíně, který si ho nečekaně vybral v roce 2006 na play-off. Gardoňovi se na Moravě vedlo, ovšem přes Spartu jeho Zlín ve čtvrtfinále play-off neprošel.