Když sleduji čtenost článku o příchodu Ladislava Gengela na výpomoc hokejovému Kladnu, nestačím se divit. Hlavně proto, že jde o lehce nadprůměrného hráče první ligy, který se v nejvyšší soutěži nikdy neprosadil.

Na druhou stranu je jasné, proč právě tenhle příchod tak sledovanou záležitostí je. Gengel je totiž zárukou rozčeření stojatých vod. A marná sláva, tohle fanoušci milují.

Strašecký démon měl kvalitu vždycky, ovšem uměl zaujmout i jinými věcmi. Když se ho ptali, co by dělal, kdyby nehrál hokej, odpověděl, že by byl milionářem. A když se zeptali, co bude dělat po skončení kariéry, odvětil, že se stane milionářem. Už tohle leccos naznačuje.

Když jsem proti němu před lety hrál pralesní ligu v hokejbalu, žil tím neskutečně. Před začátkem si objednal v hospodě panáka vodky, ale nevypil ho. Namočil prst a podmázl pod nosem. A pak dával gól za gólem. Kromě toho se i popral. Ano, i tohle umí.

Zrovna v hokejbalu napadl rozhodčího a dostal roční distanc. A v hokeji nezůstal pozadu. Proslulá je jeho bitka v dresu Vrchlabí proti Hradci Králové. Protivníky rubal, ať už se s ním pasovat chtěli nebo ne.

Na druhou stranu se ve Vrchlabí stal kapitánem mužstva, letos nastřílel deset branek a na dvacet přihrál. Ničeho se nebojí, jde důrazně do brány i do boje s protivníkem. Neuhne nikdy. A je to kladenský odchovanec. Srdcaře prostě Středočeši do rozhodujících bitev sezony potřebují a třeba bude právě Láďa Gengel dobrou volbou.

Prohlédněte si fotogalerii, jak slavil Ladislav Gengel jeden ze svých gólů v dresu Vrchlabí.