Kladno vyjelo do prvního přípravného zápasu bez Tomáše Plekance, Michaela Frolíka i Jakuba Klepiše, šanci naopak dostala hned čtveřice mladíků i předsezonní posily. Zatímco útočná esa Sideroff a Kusý se s Filipem v první lajně poněkud hledala, od úvodu na sebe zajímavě upozornil Martenet. Urostlý bek odváděl dobrou práci v oslabení a nebál se ani podpořit útok, čímž ušetřil drahocenné vteřiny z trestů.

Nejvíce pozornosti na sebe v první třetině ovšem strhl navrátilec Jakub Strnad. Toho byl díky skvělému bruslení plný led, z čehož pramenila i první branka zápasu. Bývalý kapitán Rytířů, který se pro tento zápas do stejné role vrátil, sebral puk po Klikorkově zblokované střele a vymetl horní část branky.

V brance Rytířů dostal v první polovině utkání prostor Brízgala, který jednou lovil kotouč z brány. Po vyhraném buly ho propálil Tomáš Bartejs, který využil hustého provozu před brankovištěm.

Druhá část jasně patřila hráčům Energie, kteří byli od úvodu nebezpečnější, a předvést se mohli kladenští defenzivní borci. Hejda, jenž u Rytířů zatím vypomáhá ze Slavie, na sebe hlasitě upozornil, když zaklekl na led a zablokoval Černochovu střelu, která šla do úplně odkryté branky, prchajícího Bartejse pak výborně odzbrojil Sýkora. Jenže po výměně gólmanů Karlovy Vary přece jen odskočily do vedení. Lukáš Pulpán vypálil z rohu a střelou z nulového úhlu Bowa zaskočil.

Rytíři, které sledoval i majitel klubu Jaromír Jágr, zapnuli na vyšší rychlost opět ve třetí třetině. Do tlaku se dostali díky přesilovým hrám, ale v koncovce jim vždycky sebral radost dobře chytající Frodl. Několik možností na vyrovnání měl kapitán Strnad, který se po návratu do mateřského klubu příkladně rval. Vstřelit druhou branku mu však práno nebylo a Rytíři se neprosadili ani při hře bez gólmana, i když Kusý měl dvě velké šance.

„Pro nás to byl první zápas po deseti dnech tréninku. Nebyl špatný, měl docela dobré tempo, ale byli jsme trochu slabší v útoku. Naopak jsme poměrně dobře hráli v obraně. V útoku se ale musíme hodně zlepšit,“ hodnotil po utkání trenér Kladna Pavel Skrbek.

Další zápas odehrají Rytíři úterý 15. srpna od 17:30 v Litoměřicích. Ve Slaném se svěřenci Otakara Vejvody znovu představí ve čtvrtek od 18 hodin proti Litvínovu.