Gudas naskočil do extraligy pouze jednou v kariéře, v pátém zápase loňského čtvrtfinále play-off proti Českým Budějovicím. V letní přípravě si místo v áčku nevybojoval a zamířil do Berouna. Odtud ho trenéři nechtěli kvůli zranění a poté soustředění před MS dvacítek brát, teď se ale situace změnila. „Půjde s námi do přípravy, dostane šanci. Ale zda to bude hned proti Litvínovu, to neřeknu. Nevíme, v jakém se vrátí zdravotním stavu, navíc bude tři dny bez tréninku,“ řekl kouč Kladna Zdeněk Müller, jenž doufá, že se do čtvrtku uzdravíalespoň Andrej Novotný. Ten měl problémy s kolenem a lékaři mu z něj tahali vodu.

Zpět ještě ke Gudasovi, jenž patřil na nepovedeném MS dvacítek k nejlepším českým obráncům a přidal i malou třešničku na dortu – gól do sítě Rusů ve čtvrtfinále. Zarputilý bek umí hrát dobře tělem, s holí to není také nejhorší. Je synem bývalého reprezentanta a opory pražské Sparty Lea Gudase, jenž se podílí na vedení BK Mladá Boleslav.

Další člen české dvacítky, útočník Jan Eberle se do sestavy Kladna hned nedostane. Či spíše ano, ale zatím pouze do juniorské.