Ten bude k dispozici, ale jiní beci nikoliv. Určitě nenastoupí nemocný Nádašdi, problémy mají také Růžička s Novotným. I proto trenéři povolali reprezentanta do 20 let Radko Gudase. Ten zatím hostoval v Berouně. „Trenéři mi opravdu volali, protože na trénink jsem nemohl – přiletěli jsme teprve ve středu. Ale ve čtvrtek prý mám být připraven,“ potvrdil Gudas.

Ten byl v Kanadě jedním z nejlépe hodnocených českých hráčů a dokonce vstřelil v nešťastném čtvrtfinále s Rusy jediný gól našich barev. „Bohužel to nestačilo, měl přijít o něco dříve. Ale jinak mě šampionát uchvátil. Určitě jsem nečekal tak fantastickou atmosféru, na každý zápas přišlo dvacet tisíc lidí,“ našel pozitiva na jinak ne právě nejlepším vystoupení výběru Marka Sýkory.

S kým dnes Gudas nastoupí, to netuší. „V letní přípravě jsem hrával s Růžičkou, teď to asi bude s někým zkušenějším,“ míní talentovaný bek, jehož mrzí odvolání kouče Vejvody od týmu Berouna. „Já s ním vycházel výborně, je to dobrý trenér.“

Radko Gudas si v extralize nejspíš zahraje i proti Mladé Boleslavi, kde působí jeho otec Leo. „Nato se moc těším, určitě se budeme špičkovat už den před utkáním u večeře a pak i u oběda,“ dodala mladá posila Kladna.

Zraněných v HC Litvínov přibývá

Litvínov -V dosavadním průběhu nejvyšší hokejové soutěže nejlepší celek Česka HC Litvínov začíná bojovat s nepřízní bohů zdraví. Začíná se totiž plnit jeho marodka.

„Až příští týden jdu na poslední rentgen levého předloktí, který by měl říci jak na tom hojení zlomeniny je,“ říká útočník Lukáš Rindoš. „Trénuji už dva týdny, ale bohužel si musím odpustit trénink s pukem, protože když se jen trochu více opřu levou rukou do hokejky, tak se ozve nepříjemná bolest,“ pokračuje mladý forvard. „Doufám, že se to co nejdříve zlepší. Ruka se nejspíše hojí dobře. Zlomenina i dobře srůstá, ale pocitově cítím, že ta kost není tak silná, abych se mohl usmívat. A to mne samozřejmě hodně mrzí, protože jsem hokejista. Chci hrát. Chci pomáhat svému týmu a o to více, když se třeba zraní další z našeho týmu,“ narazil Lukáš Rindoš na posledního maroda v týmu Františka Lukeše.

„Stav Lukeše se den o de dne lepší,“ říká sportovní manažer Robert Reichel. Na středečním tréninku, den před televizním utkání na Kladně, se František Lukeš objevil na zimním stadionu Ivana Hlinky,aby navštívil klubového lékaře, který bude reprezentačnímu útočníkovi aplikovat léky rozhánějící bolest zad a krční páteře, kterými hráč trpí od posledního extraligového utkání s Pardubicemi, když narazil hlavou po faulu Pivka do mantinelu.

Stoprocentně v pořádku není ani Milan Vobořil. „Před časem jsem po jednom střetu nešťastně padl nakoleno, které od té doby není v úplném pořádku. Trochu mě to limituje, ale cítím povinnost vůči týmu, abych hrál. Bolest teď musí jít stranou. Nejdůležitější je, aby Litvínov postoupil bez problémů do play off. Až bude po sezoně, tak bude prostor pro doléčení. Možná mne čeká i operace, ale na to teď nemyslím,“ prozradil obránce Milan Vobořil.

Trenérská dvojice Jaroslav Hübl a Petr Rosol tak má nelehký úkol. Fungující tým musí přeskupit tak, aby dál sbíral body do extraligové skládačky. V zápase proti Pardubicím se tak do prvního útoku posunul mladý útočník Zdeněk Bahenský, který od začátku sezony pomalu postupuje v hokejové hierarchii výše. Na Kladně se ukáže, zda Bahenský v první lajně zůstane. Na středečním tréninku se objevil i mladý David Zíma, který možná nahradí Jánského ve čtvrté řadě a Petera posunou trenéři do třetí lajny.

Dosavadní zápasy v sezoně
Kladno – Litvínov 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0, – 0:1). Branky: 42. Hájek – 39. Kubát, 65. Šlégr. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. Střely na branku: 42:42. Diváci: 3137.
Litvínov – Kladno 4:0 (1:0, 2:0, 1:0). Branky: 6. Šlégr, 27. Kubinčák, 29. Punčochář, 46. Branda. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:0, v oslabení 1:0. Střely na branku: 42:30. Diváci: 4226.
Nejproduktivnějšími hráči obou soupeřů jsou šestatřicetibodoví Pavel Patera (13+23) a Robert Reichel (11+25).

Rudolf MUZIKA, Jiří NAGY, Zdeněk KOZA