Čeká vás na domácím ledě Kladno. Vy jste tam před třemi roky nějaký čas hostoval. Vzpomínáte na toto období v dobrém?

Určitě. Mám tam hodně kamarádů a často si voláme, i když řešíme spíše osobní věci než ty hokejové. Na Kladno vzpomínám velice rád. Strašně moc mi dalo, když jsem tam hrál.

Tehdy jste nastupoval v jednom útoku s kladenskými legendami Paterou a Procházkou. To musela být velká hokejová škola.

To bylo úžasné a v mé kariéře mi to hodně pomohlo.

Přestože se teď trochu zvedlo, zůstává Kladno na samotném konci extraligové tabulky. Má podle vás skutečně nejslabší kádr v soutěži?

Jak si to pamatuji, tak na Kladně se vždycky sázelo na pohodu v týmu. Hodně se to tam staví na starších hráčích, ať už jsou to Pavel Patera, Jarda Kalla nebo Radek Bělohlav. Když se nebude dařit jim, tak to nikdo jiný neurve. Teď se trochu zvedli a je to mužstvo, které dokáže udělat bodovou šňůru. V tříbodovém systému stačí několik výher a jste rázem uprostřed tabulky. Určitě ještě nejsou odepsaní.

Kladno vždycky sázelo především na bojovnost. Jste připraveni na to, že vám nedá nic zadarmo.

Určitě. Čeká nás hodně těžký zápas. Kladno u nás umí hrát, takže se musíme dobře připravit.

Nějaké třeba podvědomé podcenění posledního celku tabulky tedy nepřipadá v úvahu?

Určitě ne. Kladno tady vždycky hraje betonárku. Stoupne si v pěti lidech na červenou čáru a čeká, co uděláme. To se pak hrozně těžko prosazuje. Budou čekat na brejky a v těch jsou velice nebezpeční. Pokud se dostanou do šancí, tak je umí proměňovat. Nesmíme se hlavně přizpůsobit jejich hře. Taktiku ještě budeme probírat s trenéry, ale rozhodně nás nečeká nic lehkého. To dobře víme.

Mohl by mít soupeř slabinu na brankářském postu? Cikánek s Falterem nepatří na tomto postu k největším osobnostem extraligy.

Gólmani určitě nejsou jejich silnou stránkou. Bude třeba hodně střílet. Ve Zlíně dostalo Kladno osmičku a řada gólů padala z dost velké dálky. Je potřeba opravdu hodně střílet. To by mohl být recept.