V Kladně kdysi hlavně bránil, byť třeba při chomutovském angažmá dával góly. To se letos změnilo, krásným příkladem byl rozhodující zásah do plzeňské brány v předkole. Hájek byl najednou na hrotu a zakončil do odkryté klece akci M. Procházky. „Táta mi to vždycky radil, abych využil přečíslení útočníků a najel dopředu. Mně se to dařilo v Chomutově, ale s příchodem do Kladna jsem hrával vedle výtečného ofenzivního beka Martina Ševce. Ten body dělal a v tomhle byl a je v Kladně nejlepší. Proto jsem raději zůstával vzadu a dopředu si nedovolil. Teď vedle Tomáše Nádašdiho si směrem dopředu mohu dovolit víc,“ usmívá se Hájek, který se při zranění a očekávaném konci Ševcova angažmá v Kladně může stát novým ofenzivním tahounem HC Geus okna – alespoň co obránců týče.

„Tak to nevím. Martin hraje jiný styl, já nejsem tak ofenzivně laděný. Ale když šanci vidím, dopředu si troufnu."

Hájek si je vědom, že Kladenští půjdou do čtvrtfinálové série play–off proti Českým Budějovicím oslabeni, ale v žádném případě se soupeře nebojí. „Nejedeme tam s tím, že je chceme potrápit. My je prostě potrápíme. Je to vyrovnaný soupeř a nemá cenu tam hrát druhé housle. V základní části byli nejlepší, nicméně play off je opravdu jiná soutěž. My přece vyložený outsider nejsme a chceme se dostat co nejdál. Mírně oslabení jsme, to je fakt, hlavně nachlazení je v kabině cítit, ale s tím se prostě nedá nic dělat. Tak to je a hrát musíme,“ konstatuje bez vytáček.

Kladeňáci oproti loňsku zvládli předkolo a mohlo z nich spadnout napětí. Hájek s tím ale moc nesouhlasí, podle něj žádné napětí nebylo. „My byli proti Plzni docela v pohodě. „Pod tlakem jsme byli loni i letos už v závěru základní části a zvládli to. Pak Znojmo předvedlo perfektní defenzivní partii, což se o Plzni říci nedá. Možná to její trenér Hořava chtěl zopakovat, když to dokázal loni se Znojmem, ale teď neměl k dispozici stejný kádr. Navíc disciplína Znojma a Plzně byla absolutně odlišná. Nám to hrálo do karet,“ tvrdí kladenský obránce, i když tuší, že Budějovice budou ve čtvrtfinále hrát úplně odlišně.