Kádr už v posledních týdnech po příchodu exvítkovického brankáře Faltera mnoha změn nedoznal. Sportovní ředitel Milan Volf si ale vrátka nechává ještě otevřená, trh s hráči je pořád otevřen. Bombou by mohl být příchod amerického centra Harrisona, byť hrával jen bostonskou univerzitní ligu. „Jedná se o klasického střelce, nic hotovo však zatím není,“ tvrdí Volf.

Ten dál jedná také s Františkem Kaberlem, se zkušený bek připravoval sám ve svém domě na Floridě v USA. „Jsme v telefonickém kontaktu. Je možné, že tak kvalitní hráč dostane smlouvu i jinde. Takovou, že ji nebudeme schopni dorovnat. Ale stejně tak si umím představit, že bude hrát za Kladno,“ říká pravá ruka prezidenta Jaromíra Jágra staršího.

S Martinem Procházkou, který odmítl Volfem nabízený kontrakt, už nemluvil. Zkušený exmistr světa a olympijský vítěz ale zatím jiné angažmá nemá. „To netuším. Každopádně pokud by se objevil na ledě s námi, prokázal výkonnost a přistoupil na podmínky, třeba se dohodnout můžeme. Martina si totiž ohromně cením za to, co v hokeji dokázal,“ dodal Volf.

Co se týče závěru přípravy, hokejisté v pátek sehráli ostrý fotbalový mač staří vers. mladí. Staří dominovali, vyhráli 7:1. „Hráli jsme naplno a podle pravidel. Překvapilo by mě, kdyby výsledek zněl jinak. Staří si s fotbalem prostě umí poradit lépe, účelněji se pohybují a ví, jak se dohodnout. U mladých mi připadne, že by raději šli na kruhový trénink. Nemají k fotbalu takový vztah a já myslím, že je to velká škoda,“ domnívá se Vejvoda.

Ten se rozhodl v přípravě úplně vynechat závěrečné testy fyzické připravenosti, i v tom je téměř novátorem. „Myslím, že je spíše stresující nutit hráče k nějakému běhu na patnáct set metrů. Tvrdím, že my si hráče otestujeme jinak a také dobře,“ vysvětluje zkušený praktik.

Doplnil, že spousta nových hráčů, jako jsou Látal, Kružík, Falter, Šrámek, Švagrovský, Kos, Kužel, Dalecký či Drtina do mužstva docela zapadli. „Do kabiny hráčů se nedostanu tak často, ale nějaké rušivé vlivy jsem nezaznamenal,“ dodal Otakar Vejvoda.