V oslabení obral o kotouč váhajícího zadáka Komety a Trvaje překonal přesnou ranou nad ledem. Bylo na něj vidět, že i ze zdánlivě nedůležité trefy má velkou radost. „Určitě, i když nic neřešila. Ale i kdyby byl dvacátý šestý v zápase, já si konečně dokázal, že gól ještě dát umím,“ oddechl si po oslavách s kladenským kotlem.

Důležitější je ale to, že jste zase zavřeli ústa všem, kteří tvrdili, že Kladno už letos do baráže určitě spadne.

Tak to je jasné. Všechno se lámalo v tom minulém utkání v Boleslavi. Věděli jsme, že když ho vyhrajeme, tak jsme tam.

Vám se tam dařilo. Trenéři chtěli využít vaší robustní postavy a povedlo se, důležitým způsobem jste pomohl k prvnímu gólu utkání Radka Smoleňáka.

Bylo to vlastně první střídání a moje střela z brejku se odrazila přesně na hůl Radka. Můj výkon šel pak hodně nahoru a je zvláštní, že i tak nehokejové věci ovlivňují zápasy. Vždyť já puk Schwarzovi jen plácnul do betonů, žádné velké umění v tom nebylo.

Jste asi rádi, že do baráže nemusíte?

Tak to určitě. Já sám bych ani nevěděl, kde hledat síly, musel bych je asi někde nakoupit. Je skvělé, že už je to rozhodnuto teď, s předstihem. Kdyby to mělo být v nějakém posledním zápasy, bylo by to velmi těžké.

V Kladně jste strávil zhruba měsíc a půl poté, co vás Třinec uvolnil z berounského hostování. Jak se vám tady líbilo, vy jako cestovatel můžete porovnávat.

Za tuhle šanci jsem šťastný. Loni jsem hostoval v Šumperku a dohrával ve slovenské extralize. Teď jsem se po čase vrátil do české a jsem za to vážně hodně rád. Že vůbec o mě byl zájem.

A bude zájem i dál?

Zase tolik gólů jsem nedal (smích). Uvidíme, protože hrát ještě chci a někde určitě hrát budu. Kde, to nevím.

Není problém třeba v odstupném, které by zájemce na celou sezonu musel zaplatit Třinci?

Tak to si ani nemyslím. Třinec podle mě s Kladnem komunikuje úplně v pohodě, nebyl snad žádný problém. Vědí, že mě hokej baví. Navíc v mém věku se už tabulková hodnota láme a hodně klesá.

Před Kladnem jste odehrál celou sezonu pro mě nečekaně v prvoligovém Berouně. Jak jste se dostal právě tam, vy Ostravák?

Já jsem prodal v Ostravě dům a tak nějak potřeboval tam odsud na čas vypadnout. A protože se znám z působení v Budějovicích s Jardou Látalem, domluvili jsme se a hrál jsem v Berouně. Navíc tam trénoval Ríša Žemlička, pod nímž jsem chtěl hrát a také jsem tam dostal nějakou roli, která mi vyhovovala. Byl to dobrý krok.

Zhruba před rokem se mluvilo poprvé o vašem příchodu do Kladna. Tehdy jsem vám telefonoval, ale řekl jste mi, že to pravda není. Bylo to tak?

Bylo to trošku jinak. Kladno už před rokem ve hře bylo, ale měl jsem nějaké závazky v Šumperku a hlavně – poslední slovo měl Třinec. Tehdy mi řekli, že by to nedopadlo a já odešel na Slovensku. Zpětně toho ale trochu lituji.