Úvodní dějství patřilo dvěma nejzkušenějším hráčům Kladna. Skóre otevřel v 7. minutě Hořava po milimetrovém pasu Daleckého a za pouhých sedmnáct vteřin objel Tenkrát domácí branku, nezpanikařil a svou oblíbenou akci završil druhým gólem.

Opaření domácí nestíhali, ale přece jen jim svitla se štěstím trocha naděje. Ve 14. minutě v jasné šanci nastřelil Havlíček jen tyčku, aby druhé straně Rousek šikovným manévrem oklamal kladenskou obranu a stihl prostřelit i mladíka Vladaře.

Zápas tak došel jediné dramatizaci, která ale vydržela jen do začátku třetího dějství. V něm Kladno sokovi na stadionu v Kotlině nasázelo tři góly a duel rozhodlo. Nejprve se prosadil poprvé v sezoně Strnad, po něm byl šikovný u tyčky Dalecký a svůj povedený večer pak korunoval Tenkrát přesnou tečí Růžičkovy rány – 1:5.

To byla teprve polovina duelu a domácí střídali brankáře – Dlouhý nahradil R. Svobodu.

V posledním dějství ještě skóre navýšil Pitule po pěkném manévru Hořavy v přesilovce, pak už se duel jenom dohrával.

Další duely budou pro Kladno obtížnější. Ve středu hostují na ledě letos silného Šumperku, v sobotu míří do Chomutova k duelu s nejvíc posíleným mužstvem soutěže.

Rebel Havlířkův Brod – Rytíři Kladno 1:6 (1:2, 0:3, 0:1). Branky a nahrávky: 14. Rousek – 7. Hořava (Dalecký), 7. Tenkrát (Kania), 25. Strnad (Tenkrát), 28. Dalecký (Hořava), 31. Tenkrát (Růžička), 52. Pitule (Hořava, Tenkrát). Rozhodčí: Talpa – Samuel, Špringl. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Diváci: 767.

Havlíčkův Brod: Svoboda (31. Dlouhý) – Kolář, Pavlíček, Semrád, Staněk, Zítka, Kotaška, Sedlák, Kurka – Rousek, Maliník, Babka – Zucker, Endál, Sedláček – Milfait, Troliga, Kuchta – Kňazev, Pejchar. Trenér: Miroslav Barus.

Rytíři: Vladař – Růžička, Kolářík, Kehar, Bunda, Chalupa, Kania, Zajíc – Hořava, Dalecký, Rudovský – Tenkrát, Melka, Eberle – Redlich, Pitule, Havlíček – Lukáč, Strnad. Trenér: Jiří Čelanský.