Trenéři Zdeněk Müller a Petr Kasík na pondělním prvním tréninku napočítali v kabině 27 hráčů, chyběli jen dva rekonvalescenti.

„Orct by měl vyjet na led příští týden, u Nedvěda to bude mnohem později, možná až po polovině základní části. Po plastice kolenních vazů to lze těžko odhadovat,“ řekl Müller, jenž má v přípravě i dva hráče, kteří se vrátili ze zámoří – Eberleho a Stielera.

Z juniorské kabiny s týmem trénují Bláha, Gudas a Eitler. „Dáme jim v přípravných zápasech šanci a uvidíme, jak se s tím poperou,“ řekl Müller na adresu mladých hráčů.

Kladenské hokejisty čeká v přípravě porce dvanácti zápasů a povětšinou dvoufázové tréninky v kombinaci led, posilovna. To se týká i ´Švédů´ Pavla Skrbka Petra Tenkráta, kteří budou u startu extraligy.

Prvně jmenovaný za Kladno odehraje zřejmě pouze šest zápasů, zatímco druhý možná až sedmnáct, protože na sever Evropy odlétá až 20. října.
Trenéři očekávají, že se do tréninku časem zapojí Kladeňáci z NHL, první dva dny se s nimi připravoval i Jágr, jenž ale včera skončil.

Kdo trénuje: Kopřiva (vypomáhá dočasně Pospíšil) – Hájek, Nádaši, Pavlas, Hořava, Skrbek, Srdínko, Trončinský, Šmach, Gudas, Růžička – Diviš, Patera, Procházka, Tomajko, Bělohlav, Kuchler, Horna, Kalla, Tenkrát, Rudovský, Čurilla, Frolík, Gudas, Růžička, Eberle, Kazatel, Bláha, Eitler, Stieler.