Domácí tým v poslední době střelecky táhne první útok, na jehož křídle válí jako za mlada Pavel Hegenbart.

„Daří se nám přesilovky a výbornou formu má Matěj Kos, který je klíčovým hráčem celého mužstva," vysekl čerstvý dvaačtyřicátník poklonu kapitánovi týmu, s kterým v minulosti odehrál v jednom útoku čtyři sezony. Pochvaloval si, že s elitní formací tráví na ledě hodně času. Včetně zmíněných přesilovek.

Na opačné straně hřiště je dobře doplňuje odchovanec pražské Slavie Michal Borovanský, který zaznamenal už devatenáct asistencí!

„Hraje se mi s nimi dobře. Teď jsem dal po jejich přihrávkách dva góly do prázdné branky. Plním si hlavně roli dozadu a snažím se pomoci i dopředu, i když oni si vystačí sami," usmál se.

Před sezonou se Hegenbart obával, zda bude stíhat fyzicky. Proto s návratem do Řisut váhal. „Ještě stačím, i když nikomu neujedu. Na druhou stranu nikdo neujede mně," podotkl a se smíchem přiznal, že si v utkání s Kláštercem přece jen musel třikrát vypomoci holí.

Když hrál v minulosti za Řisuty, tak s Děčínem měli vždycky kladnou bilanci. „Klukům ale poslední léta nesedí. Má výbornou první lajnu, která rozhoduje zápasy," řekl Hegenbart a prozradil, že Severočechy koučuje rodák ze Slaného a jeho vrstevník Jaromír Carvan.

Středeční duel by tak měl být soubojem prvních řad. „Chtělo by to, abychom se od nich ještě víc odpoutali a zaútočili na lepší příčky, které budou výhodnější do prvního kola play off," řekl autor letošních sedmi branek. V II. lize už odehrál na 350 zápasů.