Sám Hegenbart se trefil dvakrát a předsobotním domácím duelem s Nymburkem je dobře naladěn. „Naší formaci se začalo trochu dařit až na přelomu roku, do té doby to táhla jen lajna Radka Gardoně. Takže je jasné, že nálada se zvedla, vyhráli jsme čtyřikrát za sebou a zaváhat nemíníme ani proti Nymburku,“ hlásí veterán, který začínal v Kladně, ale druholigovou kariéru zasvětil hlavně Slanému.

"V Kladně jsem hrával do juniorů s hráči jako Zdeněk Nedvěd, německý reprezentant Martin Ančička, Libor Procházka nebo Petr Ton. Já ale moc dobrý nebyl, tak na třetí lajnu, proto jsem byl rád za vojnu ve Slaném,“ popisuje změnu dresu.

Ta druhá přišla před třemi lety, kdy ho oslovily Řisuty. „Ve Slaném se hrálo praticky pořád o bytí a nebytí. Už mě to tolik nebralo, proto jsem kývl Řisutům. I tam jsem chtěl už před touhle sezonou skončit, nakonec jsme se s manažerem ještě dohodli,“ pokračuje a dodává, proč vůbec uvažuje o konci kariéry. „Hokej mě baví, ale už hraji vážně dlouho a musíte si uvědomit, že nejsme profíci. Takže po zápase žádná vířivka či masáž, ale sprcha a domů. Pak ráno v sedm vstávat do práce. Navíc kvůli zápasům a tréninkům musí hodně věcí stranou, to je také minus,“ přemítá nahlas.

Vrací se ještě k výkonům své formace, kde vyzdvihuje hlavně Matěje Kosa. Mladíka, jenž dělal kapitána juniorům Kladna a získal s nimi mistrovský titul. „Dostal se i na pár zápasů do Kladna. Nás teď určitě vede, dělá hru celé lajny. Jestli se dostane na univerziádu, kde je náhradníkem, bude to špatné. I když je jasné, že podívat se do Číny by pro něj byl zážitek větší než nějaké čtyři zápasy za Řisuty,“ usmívá se Hegenbart.

Sobotní utkání Řisuty – Nymburk začne v 17 hodin a domácíještě v pátek odpoledne netušili, zda se dají dohromady dva útočníci elitní formace Radek Gardoň a Jiří Scherzl. V prvním vzájemném duelu sezony vyhrál Nymburk 3:2, když skóre otočil až třemi góly v závěrečném dějství. Branky hostů dali Mádl a Wolf.

V tabulce je Nymburk desátý (45 bodů), Řisuty čtrnácté (39). Domamají bilanci šest výher, dvě porážky v prodloužení a tři klasické. Nymburk venku sedm zápasů vyhrál a stejný počet prohrál.