Město po jednání rady v týdnu ohlásilo, že nepřidělilo zhotoviteli vysoutěženou zakázku na část probíhající rekonstrukce kladenského zimního stadionu, konkrétně na výstavbu nového třetího patra s vyhovujícím zázemím pro extraligu. "Důvodem je nejistota nad přislíbenou, ale dosud nepřidělenou dotací z programu Národní sportovní agentury (NSA)," píše se v tiskové zprávě města. S dovětkem, že stejně by Kladno postupovalo také v případě plánované realizace vzduchotechniky.

Hlavní část kritiky mířila tedy směrem k Národní sportovní agentuře, nicméně město konstatovalo, že peníze nedostalo ani od kraje, i když mu je někdejší hejtmanka Jaroslava Pokorná-Jermanová údajně slíbila.

"Jenže předchozí vedení kraje nezanechalo žádný písemný závazek, že rekonstrukci bude financovat. Podle zápisů to nikdy ani neprojednávali. Ani usnesení Rady, ani Zastupitelstva není. Evidentně jen slibovali na tiskové konferenci před volbami ve stylu: Slibem nezarmoutíš," napsala Petra Pecková ve svém vyjádření, které vydala poté, co ji oslovili novináři.

A doplnila, že od jejího nástupu na kraj ji, ani nikoho z kolegů včetně odborů v této záležitosti nikdo z Města Kladna nekontaktoval. "Ani primátor Volf, ani Rytíři Kladno, za které jsem moc ráda, že je v kraji máme a fandím jim, ani Jaromír Jágr. Nic. Každých 14 dnů mám on-line se starosty a primátory měst, už déle než rok. Neprobírá se jen covid, ale i problémy měst. Pan primátor ani jednou nebyl připojen," suše konstatovala Pecková.

Oddělení sportu na odboru školství podle hejtmanky neeviduje žádnou žádost o individuální dotaci města Kladna na spolufinancování rekonstrukce zimního stadionu, do Fondu sportu žádnou žádost město Kladno též nepodalo (od roku 2010 je v e-dotacích 15 žádostí města, 2 do Fondu sportu, ani jedna se netýká stadionu). "Kontaktovali jsme tři předchozí vedoucí oddělení sportu. Ani jeden neví o jakékoliv žádosti města. Je mi líto, ale takhle se vícezdrojové financování stamilionové investice nepřipravuje. Pokud se na nás město Kladno obrátí, rádi se seznámíme s aktuálním stavem," dodala Petra Pecková.

Kolem jejího vyjádření se na facebooku strhla velká diskuse. V ní jak už to bývá jedni kritizují bývalé vedení kraje, ex-ministryni financí Alenu Schillerovou či ex-premiéra Andreje Babiše a jeho ANO. Druhá strana zase primátora Milana Volfa. Najdou se příspěvky mířící k meritu věci: "Ať už v hokeji někdy někdo něco dokázal (kdokoli), z devadesáti procent měl něco spojeného s Kladnem. Ty haly už mohly na Kladně stát tři, kdyby se domluvili a dali nějaký projekt dohromady. Dnes si ani děti nemají kam jít zabruslit. Nebo stávají ve dvě ráno. Smutné," napsal výstižně Jan Hladík. 

A proto hlavně za malé sportovce-hokejisty doufejme, že politici potlačí svá ega a v době informačních technologií přenesou přes srdce případné osobní nepohody, najdou na sebe telefony či jiná kontaktní zařízení a domluví se.

Zimní stadion Kladnu hodně schází.