Nuž, partu bojovníků čeká v neděli večer (17) další těžký mač, a to v Ostravě, kde je přivítají Vítkovice. Tradičně neoblíbený sok Kladna s ním už dvakrát letos prohrál, ale teď už Rytíři nemají hvězdy z NHL a navíc domácí budou mít po nepovedených domácích výkonech s Budějovicemi a Karlovými Vary velkou motivaci, potřebují se totiž udržet aspoň v desítce.

Kladno dál drtí absence klíčových hráčů. Navíc se ve čtvrtek na zimáku hovořilo o tom, že do zahraničí zamíří také Jan Hlaváč a Miloslav Hořava bude muset se zraněným ramenem na operaci. „Řeknu to tak, že aktuálně na odchodu nikdo další není. Ovšem to platí teď, nemusí to tak být i dál. U Miloše Hořavy se rozhodne až v pondělí, kdy ho čeká vyšetření. Pak budeme moudřejší," částečně uklidnil v pátek odpoledne fanoušky sekretář klubu Martin Vejvoda.

Vzhledem k tomu, že se blíží konec ledna, dodává, že brzy budeme chytřejší všichni. „Ten termín je skutečně blízko a my všechny kroky konzultujeme i s Jardou Jágrem, což je normální – je to majitel klubu. Ale aktuálně nikdo na příchodu do Kladna není," tvrdí Vejvoda.

Ve Vítkovicích by spíše mohl naskočit někdo z dua Rudovský – Kubica, tedy borci z prvoligových celků Litoměřic a Hradce Králové. „U Rudovského je potíž, že jeho Litoměřice mají také obrovskou marodku a jsme jim vděční, že ho nechaly hrát proti Brnu. Ukázalo se totiž, že Michal Dragoun ještě v pořádku není a hrát ještě nemůže," doplnil Martin Vejvoda.