Už mu je sice sedmatřicet, ale v Kladně nebude nejstarší. o pět roků starší kapitán patera dokonce vládne klubové produktivitě a je desátý v bodování celé extraligy.

Těžko lze odhadnout Hlaváčovu formu. Letos zatím nehrál ani jedno soutěžní utkání, avšak podle manažera Kladna Martina Vejvody pravidelně trénoval na Floridě.

Za Kladno v minulém ročníku nasbíral v sedmatřiceti utkáních jedenadvacet kanadských bodů, poté ročník dokončil ve švédské Eliteserien ve Växjö. „Teoreticky může odejít v průběhu ročníku i letos, ale jak moc je to pravděpodobné v tuto chvíli nelze říct. Nicméně možnost k tomu ve smlouvě bude mít," objasnil Martin Vejvoda, který o přínosu dvojnásobného mistra světa vůbec nepochybuje.

„Je to mimořádně zkušený hráč s fantastickým zakončením, jeho ofenzivní činnost je na špičkové úrovni. Stane se ale i morální podporou týmu, který se s ním může cítit zase o něco silnější," doplnil Vejvoda s tím, že Hlaváčově startu už v příštím utkání proti Zlínu nic nebrání.

Jan Hlaváč v pondělí dopoledne na Kladně absolvoval první trénink. Na ledě se ovšem neobjevil s A – mužstvem, které má po náročném programu den volna, ale s týmem juniorů. Zda se v pátek představí před domácím publikem, bude záviset i na tom, jak se bude po dlouhé pauze cítit.

„Vidím to tak padesát na padesát. Zatím nejsem aklimatizovaný, pořád se mi ještě chce přes den spát," přiznal už zase hráč kladenských Rytířů, které na dálku sledoval. „Měli zápasy hezké, přišly samozřejmě i špatné. Žádné utkání jsem sice neviděl, ale podle výsledků a toho, co jsem slyšel, na mě tým udělal dobrý dojem."