Nepodcenili jste Kadaň?
Podcenili. Ale naštěstí jsme to pak otočili. Ale nechápu, že se silnějšími soupeři hrajeme dobře a se slabší soupeř nám pak dá takový gól. Měli jsme o zápas strach, ale povedlo se nám to otočit a hlavně udržet.

Ve třetí třetině to tam hodně padalo. Změnilo se v ní něco?
Jak Kadaň hrála na tři lajny, tak jim asi došly síly. Zatímco my hráli dál stále stejně. Asi v tom by se dal hledat rozdíl.

Měli jste od trenérů nějaké zvláštní pokyny?
Trenéři tam chtěli poslat hlavně silnější hráče a slabší chtěli ochránit na střídačce. Proto někteří kluci ke konci už moc na led nechodili. Naopak tam šli třeba Venca Veber nebo Kuba Hajný, aby ti menší nedostali bídu.

Mohl to být takový test na play-off?
Je dobře, že se to stalo. Alespoň jsme se na to mohli připravit, kdyby se takový zápas stal v play-off. Hlavně že nikdo není zraněný!


Nebál jste se v tak divokém utkání?
Určitě jsem strach měl. Po několika zápasech jsem sundal košík, takže jsem se bál. Ale to je hokej. Kdybychom se tolik báli, tak tam nemůže chodit nikdo. Je pravda, že když se to takhle mydlí, tak si člověk dává bacha a nejde tolik do osobních soubojů.

Zrovna sám jste tam dostal tvrdý zásah…
Dostal jsem tak takovou blbou ránu, prostě koňara. Myslel jsem, že to rozhodčí pískne. Nepísknul a naneštěstí z toho ještě byl gól. Nevím, jak se tohle může stát.

Stejně jako zásah do zubů, že?
Dojížděl jsem do naší třetiny a hráč tam máchnul a trefil mě do brady. Rozhodčí to ani nepísknul. Zuby už mám spravené, tak si na ně musím dávat pozor. (usmívá se)

Naopak sám jste se po vyloučení docela rozčiloval. Co se tam stalo?
Nechal jsem soupeři hokejku mezi nohama. Skoro jsem se ho nedotkl a on přesto spadnul. Nevím, jestli to přehrál. Byl jsem z toho frustrovaný. I proto, že jsme si v kabině řekli, že nebudeme faulovat a pak se stane tohle.

Jak jste si vůbec užil reprezentační povinnosti v devatenáctce? Byl jste tam hodně vidět…
Bylo to nádherný. Byla to parádní zkušenost zahrát si proti hráčům, co už byli draftovaní nebo je letos draft čeká. Okusit tu mezinárodní scénu.

Jan Šejhl