„My hráli, oni dávali góly,“ posteskl si brankář Marek Schwarz. Hrdina svého mužstva měl svým způsobem pravdu, nicméně taktika stažené hry a brejků na tým s Damoklovým mečem nad hlavou obyčejně prostě platí.

„Jeli jsme sem s tím, že Boleslav je pod psychickým tlakem, protože dá se říct, že s tímto náskokem bychom byli asi úplně hloupí, kdybychom si to nepodrželi,“ řekl po utkání kladenský asistent Jiří Kopecký.

Ano, jeho tým už má k dobru devět bodů a stačí mu získat ve čtyřech zápasech pouhé tři body. Anebo jen dva, pokud budou doma proti Boleslavi.

Kladno sice už Kopeckého mluvou jednou hloupé bylo, když promrhalo třináctibodový náskok. “Když jsme tady začátkem roku vyhráli a mysleli si, jak jsme zachránění. Za týden to bylo úplně jinak, už jsme dostatečně poučení. Ty tři body ještě musíme udělat, takže o záchraně ještě mluvit nebudeme,“ uvedl Patera.

Přesto je skoro hotovo, což se určitě nelíbí Boleslavi, ale ani Chomutovu. Jeho fandové si dělali naděje, že narazí na ´slabé´ Kladýnko, ale zase to bude BKMB. A na tu milionáři ze severu Čech neumí. „Bohužel nám začíná příprava na baráž,“ posteskl si trenér Boleslavi Miloš Holaň. To ještě nevěděl, že mu za chvíli zavolá sportovnímanažer Hnilička, aby dopoledne dorazil na schůzku vedení, kde ho ředitel Hořejší odvolal.

Muže, jenž si to nejhorší v životě už dávno protrpěl,stejně nemohou porazit ani krachy této sezony, kdy musel opustit Spartu a vzápětí vzal Boleslav těsně předtím, než jí úřední šiml vyfoukl mraky bodů a Kladnu tím dal naději.

Naději, kterou už si asi vzít nenechá.