Nastoupil ve čtvrté lajně s Tomášem Knotkem a Vítězslavem Bílkem a prožil si podařený návrat do kladenského dresu. „Popravdě řečeno musím říci, že první dvě třetiny to nebylo z mé strany ono. Ale když se mi v třetí třetině podařila gólová nahrávka, tak se sebevědomí přece jen zlepšilo. A samozřejmě gól v samém závěru to všechno ještě umocnil,“ řekl novinářům Hluchý, který nejprve přihrál ve 43. minutě Bílkovi na gól na 2:2 a v závěru v power play do prázdné branky dovršil výsledek.

Podobný zápas zažil po dlouhé době. V minulém ročníku i vinou zdravotních potíží sehrál za Karlovy Vary jen tři zápasy, v nichž nebodoval. Po příchodu do Kladna se hned zranil. „Ještě před letní přípravou jsem si zlomil kůstku v zápěstí, přesně řečeno člunkovou kost,“ popsal své problémy Hluchý.

Léčení se navíc protahovalo. „Nejdříve jsem měl ruku měsíc v sádře, ale pak mi lékaři zjistili na rentgenu, že mně kost nesrůstá a vzniká pakloub. Musel jsem tedy na operaci. Takže léčení se protáhlo ještě o další měsíc. Pak jsem už sice začal trénovat, ale ruka stále bolela, nemohl jsem pořádně vystřelit,“ doplnil.

Hluchý nastoupil k soutěžní zápasu poprvé v tomto ročníku až ve středu, kdy hrál za Písek proti Šumperku při výhře 6:3. V sobotu v Benátkách nad Jizerou při porážce 2:3 skóroval. „Po zápase mi bylo řečeno, že se mám hlásit dnes na Kladně. A upřímně řečeno, moc jsem nepředpokládal, že od začátku nastoupím. Když se po dopoledním rozbruslení trenér Vojta zeptal, jestli se cítím na to, abych v základu nastoupil, tak jsem samozřejmě rád přikývl,“ navázal Hluchý, který bude nadále vypomáhat i Písku, aby získal zápasovou praxi.