Hokejová Slavia v úterý propustila ze svých služeb brankáře Milana Hniličku. „Trénuji teď sám na Kladně. Udržuji se jako v letní přípravě,“ řekl včera Deníku, když opouštěl zimní stadion.

Po nečekané rozlučce se sešívanými si chtěl šestatřicetiletý gólman pár dní odpočinou, poté zjistit co dál s jeho kariérou. Do pátku ale žádný vývoj nenastal. „Žádná jednání neprobíhají, nechávám tomu volný průběh, prostě to neřeším.“

Ale bude muset, přestupní termín má své omezení, končí za pár dní – v lednu.

„Těžko se někdo ozve, to by byla náhoda,“ je překvapivě skeptický Hnilička, který nezapírá, že o „vyhazovu“ přemýšlel, ale přiznává, že s realitou nic nenadělá, stejně tak jeho rodina. „Doma byli překvapeni, ale stojí za mnou a věci okolo mé práce nechávají na mě,“ povídá gólman, který před Slavií chytal v Liberci.

Ale proluka mezi angažmá pod Ještědem a Prahou měla roční odmlku. Hnilička se léčil z únavového syndromu.

Co nyní, když je zdravý?

Ozve se někdo z extraligy, první ligy, zahraniční angažmá, nebo snad konec kariéry trojnásobného mistra světa a olympijského vítěze?

„O konci nechci spekulovat, něco řeknu, a pak toho budu litovat,“ nehodlá se pouštět zkušený brankář do podobných debat a úvah. Komu by se také chtělo. „Je to ještě daleko,“ dodá na konec.

Jenže ještě před lety slávou ověnčený muž s maskou si odnesl z poslední zastávky nelichotivé vysvědčení. Účet dvou trojek je neúprosný – ve třech zápasech chytal, třikrát odjel se spoluhráči poražen.

Sázka na Hniličku v Edenu nevyšla. Přijde jiné laso, nebo už jsou jeho všechny vymezené dny mezi třemi tyčemi sečteny? Pokud ano, tak přišel soumrak po 20 letech.

A to je kvalitní vizitka.

Co na Hniličkův příchod říká Milan Volf?

Výkonný ředitel Kladna možnost Hniličkova angažmá v Kladně pro tuhle sezonu vylučuje. "Nikdo mě nekontaktoval, já také také nikoho. Je třeba si říci, že máme dva gólmany, tím je to dané," tvrdí Milan Volf.

Libor KALOUS, Rudolf MUZIKA