Kladno – Vítkovice 3:2 v prodloužení

První třetina vyšla domácím borcům náramně. Jakoby se vezli na pohodové vítězné vlně minulých kol. Už v 7. minutě vybojoval u hrazení puk Hájek, napříč pásmem ho poslal rozjetému Hornovi a ten střelou k tyči nedal Pruskovi naději. Ve 16. minutě zvýšil Nedvě a akcie Kladna byly hodně nahoře.

Do té doby matné Vítkovice zapnuly až po první přestávce, hru vyrovnaly a do zápasu se dostaly. Ve 29. minutě ostře napadaly, k puku se po odražené ráně dostal Hruška a se zasunutím k tyči byl rychlejší než Orctův beton.

Vyrovnání se však Vítkovi rytíři dočkali hned zkraje třetí třetiny, když v přesilovce P. Hubáček krásně oslovil Valu.

Zápas se mohl zlomit v čase 51:00. Rozjetého M. Procházku stáhl Barinka, sudí Polák poměrně překvapivě nařídil penaltu, ale zaúřadoval proslulý trenér Ernest Bokroš. Odvolal Pruska, zdržoval, jeho tým dokonce inkasoval další dvě minuty trestu, ale vyplatilo se. Patera blafák přetáhl a ani další možnosti Kladna k rozhodnutí nevedly.

Až prodloužení. Skvělý Prusek vyčapal Procházku po Paterově přihrávce zpoza klece, Hornovi zkazil radost také, ale sílící tlak Kladna přece jen rozhodnutí přinesl. V čase 64:21 se skvělý Nedvěd po několikáté protáhl obranou, předal Kuchlerovi a jeho prodloužený blafák skončil v síťce. „Měli jsme domluvené, že to Zdeněk zkusí projet celé, já mu měl obranu trochu rozrazit. Vyšlo to tak, že jsem zakončoval já,“ usmál se jeden z hrdinů zápasu Jiří Kuchler, jemuž hrál centra kvůli náhlému onemocnění Radka Gardoně (horečky) zmíněný Nedvěd.

Hostující strana spokojená nebyla. Hlavně se zmíněným trestným střílením. „Hráč podle mého názoru zakončil, puk byl vystřelen. Takže jsme nezdržovali schválně, spíše jsme nesouhlasili s verdiktem rozhodčího,“ zlobil se hostující asistent kouče Petr Bolek.