„Cestovali jsme den předem a přespali v Ostravě. Chceme totiž dobrý výsledek,“ řekl kouč Kladna Zdeněk Müller. V zápase jsou favoritem domácí Oceláři, mluví pro ně hlavně vzájemná bilance. Třinec totiž doma Kladno pravidelně poráží, opačně to bývá, když si kluby pořadatelství vymění. Tak to bylo i v loňském ročníku. „My na jejich ledě i loni zahráli slušná utkání, byť jsme obě prohráli. Když budeme dobře bránit, mít dobrý pohyb a nasazení, můžeme klidně uspět,“ věří Zdeněk Müller.


Ten nebude mít k dispozici zraněné beka Pavlase a forvardy Nedvěda s Frolíkem. Jinak je ale kádr kompletní. „V bráně nastoupí Orct. V závěru přípravy se dostal do formy a předvedl to v poslední přípravě v Ústí,“ míní kouč Kladna.


A soupeř? Chybí mu jen bek Pácal, ostatní hvězdy v čele se slovenskými posilami Sekerášem, Tomíkem či nedoceněným Janem Peterkem a Jiřím Polanským, jenž Kladno často trápívá, budou k dispozici. Samozřejmě i brankář Roman Čechmánek.

„Třinec se sice posílil, ale my také, hlavně v obraně. Navíc první zápas doma nemusí být vždy výhodou. Extraliga bývá v úvodu vyrovnaná, všichni mají dost sil a na hokej jsou nadržení. Bývá i dost nepřesností a rozdíly se smazávají,“ tvrdí kladenský trenér.

Více v pátečním Kladenském deníku.