Fandové a fanynky si tak ještě předtím, než usednou k fotbalovému přenosu mače španělských virtuozů a udatných Čechů ve fotbalové kvalifikaci, mohou udělat menu. Doufají, že chutné.

„Zavolejte stráže, nejdem do baráže!“ I takové pokřiky bylo slyšet po slavném nedělní výhře v Mladé Boleslavi. Ale kapitán týmu Pavel Patera zůstal na klubových stránkách opatrný. „Hodně se o tom v kabině bavíme, nesmíme nic podcenit. Samozřejmě chceme vyhrát hned páteční utkání s Brnem, abychom měli jistotu a zbytek play-out dohráli bez zbytečných nervů,“ říká kapitán a autor rozhodující trefy do sítě boleslavského gólmana Schwarze.

Podobně hovoří i Petr Tatíček. Kouč zažívá velmi složitou sezonu, hlavně z psychického pohledu. „Nejen já, ale všichni, komu na hokeji v Kladně záleží. Nejraději bych byl, kdybychom to mohli oslavit už po duelu s Brnem, ale už jsme tady měli jednou třináctibodový náskok a potom čtrnáctkrát prohráli. To už nesmíme dopustit,“ varuje.

Nasadí téměř totožnou sestavu, jaká končila v Mladé Boleslavi.

Až na zkušeného beka Libora Procházku, celou jeho rodinu totiž postihla střevní chřipka.

Kladno nehraje doma pouze s Brnem, ale následně v neděli také se Spartou a potom v pátek 1. dubna s Mladou Boleslaví. A udělá vše pro to, aby kýžené tři body uhrálo už předtím.

Čekat s rozhodnutím na apríla, aby si podle svého zvyku drobně zažertoval, se jim nechce.