Postup do krajské ligy vybojovaly Poděbrady

Střední Čechy - Až závěrečné 22. kolo hokejové krajské soutěže rozluštilo tajenku, kdo bude nováčkem krajské ligy. Po nebývalé bitvě v Příbrami na ledě Spartaku rozhodla o postupujícím jediná branka, kterou vsítil ve 45. poděbradský Skokan, který tak poslal svůj tým do krajské ligy.

8.3.2010

Krajská soutěž hokejistů: Sp. Příbram - Poděbrady (0:1).Foto: Deník/Jan Hájek

Sp. Příbram – Poděbrady 0:1
Souboj jediných aspirantů na postup začal z obou stran opatrně. Velkou šanci jít do vedení měl domácí Spartak, který dvakrát nevyužil minutové přesilovky 5 na 3, a tak na začátku poslední třetiny udeřili hosté, když se domácí obránce srazil s brankářem a Skokan pohodlně kotouč zasunul do prázdné branky.
V závěru utkání si domácí vynutili tlak, dokonce 55. vteřin před koncem byl vyloučen hostující Skokan, ale domácí se do power play 6 na 4 nepustili a vyrovnání se nedočkali.
Branka: 45. Skokan. Rozhodčí: Hruška – Lohr, Nevařil. Vyloučení: 7:10. Třetiny: 0:0, 0:0, 0:1.

Sedlčany – Roudnice B 7:3
Domácí se probrali až po bouřce v kabině mezi druhou a třetí třetinou, kdy pěti góly nakonec rozhodli o vysokém vítězství.
Branky: Tylich 3, Náprstek, Sýkora, Šalda, Havel – Novák, Hubálek, Kaňka. Rozhodčí: Kensek – Karda, Bernard. Vyloučení: 10:11. Využití: 2:0. Oslabení: 1:0. Třetiny: 1:0, 1:2, 5:1.

Kutná Hora B – Benátky B 10:5
Po vyrovnané úvodní třetině domácí udeřili a ve druhé části nastříleli Benátkám půl tuctu branek. Vysoký náskok pak domácí udrželi i v poslední třetině.
Branky: M. Paroubek 2, Jelínek 2, Meloun 2, T. Paroubek, Andrle, Čejka, Svoboda – Dostál 3, Burda, Bohdan. Rozhodčí: Kučera – Tasch, Špringl. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:2. Třetiny: 2:2, 6:0, 2:3.

Dobříš – Hvězda Kladno 9:4
Dobříš vedla už 4:0 a i když hosté začali dotahovat, poslední třetina patřila zase Dobříši.
Branky: Bžoch 3, Juhasz 3, Kozohorský 2, Máša – Neliba 2, Stach, Havlůj. Rozhodčí: Müller – Kučera, Jelínek. Třetiny: 2:0, 4:3, 3:1.

1. Poděbrady 19 16 1 1  1  124:56   51
2. Sp. Příbram 19 14 2 1  2  122:56   47
3. Sedlčany 19 13 0 1  5  120:84   40
4. HC Kladno 88 19  9 0 2  8   89:87   29
5. Kutná Hora B 19  7 3 1  8   88:80   28
6. Roudnice B 19  8 0 1 10   81:90   25
7. Dobříš 19  6 1 2 10   77:95   22
8. Benátky n. J. B 19  5 1 0 13   63:95   17