Z kladenského hokeje ale dlouho fanoušky bolely oči. Hráči téměř od začátku jen zoufale přihlíželi kombinacím herně zdatnějšího soka, který měl neustále puk na hokejkách a dvě třetiny toho domácím dovolil hodně málo.

Jenže jeho pár obrovských šancí vychytal zmíněný Hanuljak, který v Kadani prožil několik sezon a možná proto podal jeden z nejúchvatnějších výkonů v sezoně. Vychytanou nulu si musel skutečně tvrdě vysloužit a třeba semafor proti tutovce Zadražila opakovali na kladenské multikostce několikrát.

Muž zápasu svou nálepku chtě nechtě musel přijmout, byť i on byl dalek toho chválit Rytíře za výkon. „Byl to takový divný zápas. Vyhráli jsme, to je dobře, ale výkon prostě nebyl optimální a to mě mrzí," říkal brankář, který kryl 36 ran hostů a odehrál asi nejlepší zápas v dresu Kladna. „Možná, ale spíš nejšťastnější. Raději mám zápasy, kdy se daří celému týmu, což dnes nebylo. Oceňuju ale, kolik toho kluci zblokovali svou obětavostí," překvapil.

Nakonec se proti Kadani probudil i kladenský útok. Ještě ve druhé třetině Ton skvěle vyslal do sóla Machače a ten překonal brankáře Strmeně střelou do protipohybu.

Ve třetí části už se Rytíři herně zvedli a zlepšení korunovali dalšími trefami, u nichž byl podepsán Roman Přikryl. Nejprve skvěle nabil z rohu Jánskému a pak skóroval po hrubce Kůse z blízkosti sám.

„První třetina, tam nebylo vůbec nic. Kontakt s protihráčem, dobruslování, nic. A když to tam není, není ani hra, protože na puku je pořád soupeř," uznal trenér Kladna Pavel Patera, podle něhož se lehce hra zvedla po obrátce, hlavně co se týče bojovnosti. „Ta ale musí být celý zápas. Hra se nedařila dál, ta nám nešla celé utkání, ale přece jen si vážím toho, že jsme to ubojovali," dodal Patera.

Jeho tým si do Vánoc zahraje už pouze jednou, už v pátek na ledě Frýdku-Místku. Ten je ve formě.

Rytíři Kladno – Trhači Kadaň 3:0 (0:0, 1:0, 2:0).

Branky a nahrávky: 27. Machač (Ton), 47. Jánský (R. Přikryl, Strnad), 50. R. Přikryl (Havlůj, Strnad).

Kladno: Hanuljak – J. Drtina, Repe, Kehar, D. Růžička, Ulrych, Ptáček – J. Kloz, Burger, Tůma – Strnad, R. Přikryl, Jánský – Tenkrát, Machač, Ton – Cetkovský, Havlůj, Zikmund.

Kadaň: Strmeň – Trefný, R. Havel, D. Šimek, J. Tomeček, Chalupa, R. Černý, Šafář – Kůs, Hejcman, Hlava – Gorčík, Stloukal, Račuk – Chlouba, Osmík, Kohout – Slavíček, M. Zadražil, Vaněk.