Písecký rodák Daniel Přibyl, který se do Sparty přesunul už v mládeži, v neděli před zápasem Sparty proti Českým Budějovicím naposledy oblékl hokejovou výstroj jako profík a spolu se svými bývalými spoluhráči absolvoval předzápasové rozbruslení. Na ledové ploše se pak postavil na slavnostní buly proti svému kamarádovi Miroslavu Formanovi a třetí z party Jan Buchtele hodil mezi jejich hokejky puk.

Právě ten udělal definitivní tečku za Přibylovou kariérou, kterou značně přibrzdila a předčasně ukončila přetrvávající zranění.

„Celé jsem to s ním prožíval a konzultoval. Nechtěl jsem, aby skončil, zrazoval jsem ho od toho, protože se pět let vracel a pořád měl ruce neskutečné. Věřím, že by nám ještě pomohl, ale on to takhle cítil. Pak jsem viděl, že už se nedá jinak a že chce skončit. V rozhodnutí jsem ho podpořil. Je to škoda,“ vyprávěl před novináři Forman o svém kamarádovi Přibylovi.

„Byl to nejšikovnější hráč, s kterým jsem kdy hrál. Tak to prostě je. Hlavně, aby byl šťastný. To je nejdůležitější,“ dodal.

Přibyl tak definitivně dopsal svůj výjimečný hokejový příběh. Ten se začal psát v jeho rodném Písku, odkud přestoupil už v dorostu do pražské Sparty. V její juniorce následně zazářil 58 body ve 41 zápasech a bylo jasné, že ho čeká velká budoucnost.

Premiéru v A týmu si odbyl už v sezoně 2010/2011 a jeho pevnou součástí se stal o dva ročníky později. Životní sezona 2015/2016, ve které posbíral 45 bodů ve stejném počtu zápasů nakonec Přibyla vystřelila až za moře, kde chtěl zabojovat o šanci v NHL v týmu Calgary Flames.

Zápas hokejových legend u příležitosti 120. výročí založení hokejové Sparty.
Jágr ve Sportovní hale vzpomínal. Kdy měl blízko do Sparty?

Jenže na farmě ve Stocktonu si někdejší reprezentant poranil koleno, čímž se rozjel kolotoč zdánlivě nekončících problémů. Výsledkem bylo sedm operací a téměř pět let bez hokeje. Sparťanský bojovník se ovšem nevzdal a po 1715 dnech naskočil do dalšího soutěžního zápasu.

Nejprve se rozehrával v prvoligovém Sokolově, pak naskočil do šesti zápasů i za Spartu a její dres oblékal i v uplynulé sezoně. Pak ovšem přišla výměna do Mladé Boleslavi a od konce ročníku byl Přibyl bez angažmá.

Teď už je jasné, že další starty v profesionálním hokeji nepřidá. Jeho příběh ale bude i dál velkým příkladem pro další generace hokejistů. „Jeho hokejový příběh zůstane nesmazatelným,“ uvedl trefně přímo na zápase moderátor Libor Bouček.