Nebude to přitom poprvé, kdy Rytíři obléknou růžovou barvu. Už v minulosti podpořili v dresech stejné barvy celosvětovou akci Movember – hráči si tehdy nechali narůst kníry a jeden získal i rytíř na jejich dresu. Tentokrát se kladenský klub inspiroval barvami nadace, kterou podpoří. Úsměv nejen pro Kryštofa totiž používá právě světle růžovou a tmavě modrou barvou.

„Od speciálního dresu očekáváte, že zaujme na první pohled. V tomto případě jsme chtěli, aby to byly nejen barvy, které upoutají divákovu pozornost, ale i speciální designové prvky v podobě nášivek čísla, jména, či nadačního loga. Rytíře jsme rozesmáli. V kombinaci s názvem nadace se to vyloženě nabízelo,“ vysvětluje produktový manažer klubu Jan Sýkora.

„Velké poděkování patří klubovým partnerům i partnerům Tipsport extraligy, kteří se na podporu charitativního projektu vzdali umístění svých log. Díky tomu jsou dresy zcela bez reklam, čímž vyniknou jejich specifické designové prvky,“ dodává marketingový manažer Rytířů Martin Špaček.

Originální hrané dresy, v nichž Rytíři v úterý 27. února vyzvou Litvínov, budou k mání už v průběhu utkání v aukci na portálu sportovniaukce.cz. Dražba potrvá dva týdny a budou v ní uniformy všech hráčů Kladna včetně těch, kteří do zápasu nezasáhnou. Výherci aukcí dostanou k dresu i certifikát pravosti a štulpny.

Rytíři ale nebudou vybírat peníze pro vybranou nadaci jen z aukce dresů. Použijí i prostředky z prodeje limitované edice fanouškovských předmětů. V prodeji budou minidresy, šály, náramky nebo podepsané puky.

Kladno připravilo na zápas i speciální program – živé vystoupení si nachystala zpěvačka Andrea Kalousová, své bubenické vystoupení předvede uskupení Groove Army a státní hymnu zazpívá hudební duo KristaLin. Utkání by se měli osobně zúčastnit i podporovatelé nadace jako herec Jakub Kohák, zpěvačka Kateřina Marie Tichá nebo influencer Mikoláš Trkal.

Přímo na zápas by se měli přijet podívat navíc i klienti nadace Úsměv pro Kryštofa. Ta je tu pro všechny, kteří úsměv v důsledku onkologického onemocnění ztratili. Jejím posláním je potřebným pomoci nalézt všechny informace o možnostech léčby a podpory a dále pomoci zorientovat se v situaci. Fond založili manželé Abelovi, kteří dnes předávají dalším zkušenosti nabyté při bolestné ztrátě jejich syna Kryštofa.

„Po celou dobu synovy léčby jsme řešili jen jeho a jeho nemoc. Vůbec nás nenapadlo hledat jakoukoli pomoc a ani nám ji nikdo nenabídl. Byli jsme v tom úplně sami a úplně ztracení. Netušili jsme, za kým jít, co všechno je možné a dostupné. Vše, včetně paliativní péče na závěr té hrůzné hry, jsme řešili intuicí a zbytky zdravého rozumu,“ popisují Tibor a Marie Abelovi, čím si sami prošli a proč se rozhodli nadační fond založit. V jejich poslání jim teď pomůžou i hokejoví Rytíři.