„Zápasy s charitativním přesahem mají na Kladně poměrně dlouhou tradici. Rok co rok vychází aspoň na jeden zápas sada speciálních dresů, které následně putují do dražby. Výtěžek je poté věnován na dobročinné účely. Letos tomu nebude jinak a bude to pojaté trošičku velkolepěji,“ láká tiskový mluvčí klubu Jaroslav Keimar.

„Zatímco v předchozích letech se dražily speciální dresy například s motivem Poldinky, které nebyly spjaté s konkrétní nadací, letos jsme ve spolupráci s generálním partnerem, společností Kaufland, spojili síly s nadací Úsměv nejen pro Kryštofa. Zaujal nás její příběh, rozhodli jsme se, že je to subjekt, který bychom letos chtěli podpořit. Bude tomu odpovídat vzhled dresů a celkově vizuální pojetí zápasu,“ doplnil s tím, že další detaily zápasu bude klub postupně zveřejňovat.

Už teď je ovšem jasné, že Rytíři 27. února znovu obléknou speciální dresy, které se následně stanou cenným sběratelským předmětem. Ty by měly nést barvy nadace Úsměv nejen pro Kryštofa, tedy růžovou a modrošedou. Jak je navíc patrné z připravených propagačních materiálů, jindy zamračený Rytíř se tentokrát rozzáří úsměvem.

Rytíři na utkání s Litvínovem kromě zvláštních dresů připravili také bohatý doprovodný program, jehož součástí budou i hudební vystoupení v průběhu zápasu. V klubovém fanshopu pak bude k zakoupení celá kolekce fanouškovských předmětů – s charitativním zápasem se budou pojit i limitované puky, šály i minidresy. Peníze na dobrou věc se budou vybírat i přímo na tribunách, kde se budou prodávat speciální náramky.

Přímo na stadion zavítají na zápas s Litvínovem i podporovatelé nadace Úsměv nejen pro Kryštofa - herec Jakub Kohák, modelka a zpěvačka Andrea Kalousová, zpěvačka Kateřina Marie Tichá, influencer Mikoláš Trkal alias Big Daddy, Kristýna Charvátová a Linda Svátková alias hudební duo KristaLin.

Nadaci na podporu lidí nemocných rakovinou založili manželé Abelovi, kterým zákeřná nemoc v roce 2020 vzala syna. Od té doby se nadační fond snaží nejrůznějšími způsoby pomáhat lidem, kteří se perou s onkologickým onemocněním. V jeho misi se mu nyní pokusí pomoci i klub legendárního Jaromíra Jágra.