Běžela 58. minuta zápasu mezi Kladnem a Plzní, Rytíři vedli 3:1 a kráčeli si za důležitými třemi body. Pak ale přišel zlom. Od modré čáry se trefil Aleksi Rekonen a krátce poté, co puk přešel brankovou čáru, se před brankovištěm svalil v bolestech k zemi hostující Jan Schleiss. V okamžik gólu schytal od kladenského beka Chrise Marteneta krosček do spodní části zad.

Sudí se po brance odešli podívat na video a amerického obránce za jeho počínání ohodnotili trestem na pět minut a do konce utkání. Kladno během dlouhého oslabení přišlo o jednogólový náskok a v prodloužení pak zápas definitivně ztratilo, když se podruhé v utkání trefil Adrián Holešinský.

Zdroj: Youtube

Problémy, které svým zákrokem Martenet způsobil svému klubu, tím ale nekončí. Rytíři měli už v posledních kolech trable se skládáním sestavy a teď v důležitém zápase proti Mladé Boleslavi nebudou moci svého dlouhána nasadit. Předseda disciplinární komise Viktor Ujčík ho potrestal stopkou na jeden duel a navíc pokutou ve výši 10 % měsíční odměny.

Dobrou zprávou pro klub Jaromíra Jágra může být alespoň to, že již vypršely třízápasové flastry útočníků Michaela Frolíka a Ondřeje Bláhy. První pykal za sekání, druhý pak za faul kolenem.

Dres s číslem 68 a s Jágrovým jménem právě stoupá ke stropu arény v Pittsburghu.
Číslo 68 zamířilo pod strop, Jágr děkoval i vtipkoval: Dnes je skvělý den pro mě

Ze šestizápasového trestu si naopak stále ještě musí odsedět tři duely univerzál Jakub Babka, který se v zápase proti Vítkovicím provinil napadením rozhodčího. Do hry by se měl vrátit dvě kola před koncem základní části na ledě Českých Budějovic.

Extrémně důležitý zápas ale čeká Rytíře už v pátek. Na svém ledě totiž přivítají předposlední Mladou Boleslav, kterou teoreticky stále ještě můžou stáhnout pod sebe. Odehrát zbývá posledních pět zápasů a Kladno na svého nejbližšího soupeře ztrácí 12 bodů. Pátek ukáže, jestli naděje na zázračné vyhnutí baráži bude žít i dál, nebo jestli už budou mít Kladeňáci program na duben jasný.