Eduards Tralmaks se v Kladně uvedl skvěle, není proto divu, že po něm lotyšská reprezentace sáhla. Křídelník Rytířů nastřílel ve 14 zápasech hned osm gólů a v extralize je třetím nejlepším střelcem za Lukášem Radilem z Pardubic a Oliverem Okuliarem z Hradce Králové. S celkovými jedenácti body je Tralmaks navíc i druhým nejproduktivnějším Rytířem.

Dobrou formu se v příštím týdnu po zápasech proti Spartě a Liberci pokusí přenést i do národního týmu. Lotyši vyzvou na domácím ledě dvakrát Francii. První zápas odehrají ve čtvrtek 9. listopadu, odveta je pak na programu o den později.

Tralmaks se v národním týmu potká z českých soutěží ještě s obránci Kristapsem Zilem z Litvínova a Patriksem Ozolsem z Jihlavy a s útočníkem Danielsem Berzinsem ze Vsetína. V nominaci nechybí ani sedmička hráčů, kteří na jaře vybojovali na mistrovství světa historický bronz pro lotyšský hokej.

Tralmaks, který přišel do Kladna před sezonou po deseti letech v Americe, se do dospělé reprezentace vrací poprvé od sezony 2021/22. Za národní tým doposud nastoupil k pěti zápasům, v nichž vstřelil jednu branku.

Rytíři mají i díky němu během podzimní reprezentační přestávky bohaté zastoupení v národních týmech. Dres dospělé reprezentace oblékne poprvé talentovaný obránce Jiří Ticháček, na kempu si s mužstvem zatrénuje také brankář Adam Brízgala a do Finska a Švédska odletí pod vedením trenéra Radima Rulíka i odchovanec Kladna Adam Kubík. Na lavičku národního týmu se pak jako asistent postaví Tomáš Plekanec. Tralmaks je posledním kladenským zástupcem v reprezentacích.