„Sedmkrát za sebou bodujeme, hrajeme hezký bojovný hokej, přijedou Pardubice, možná nejlepší tým v Čechách, rozhodně s největším rozpočtem, je neděle a přijde nás podpořit 2200 platících diváků. To jako fakt? Tak a teď vy, co máte na vše odpověď, mně řekněte, jakej to má smysl? Pro koho se to hraje?“ napsal legendární útočník do komentářů na klubovém profilu na Facebooku.

„Vždyť i na Boleslav přišlo více lidi a to jsou poslední a naposledy doma dostali 8:0,“ doplnil vzápětí pod svůj vzkaz.

Co se týče průměrné návštěvnosti domácích zápasů, jsou přitom Rytíři s 3220 diváky na předposledním místě extraligy právě před Boleslaví. Do její ŠKOENERGO Arény, která má téměř o tisícovku nižší kapacitu než kladenský stadion, chodí průměrně jen 2963 fanoušků.

Jágrovy komentáře i proto vzbudily mezi příznivci Rytířů dva druhy reakcí. Jedni s majitelem klubu souhlasí, jiné jeho výtka spíše rozčílila.

„Tak třeba je to následek toho, co se tu děje několik posledních let! Prostě se to v lidech zlomilo. Chodím na hokej 40 let, ale s vaším návratem se tu začaly dít divné věci. Mládež se úplně rozložila. A-tým doteď dělal jen ostudu. Euforie z návratů do extraligy je pryč a teď to bude chtít trpělivost, aby se lidi vrátili do ochozů. Co jste zasel, to teď sklízíte! Z výkladní skříně českého hokeje je teď ostuda, které se všichni vysmívají. Myslíte, že 7 zápasů to změní?“ odpověděl ostře jeden z uživatelů Facebooku.

„Lidem asi za ty roky došla trpělivost (špatné výsledky, divné fungování klubu, loňské darebné drahé občerstvení). Nicméně letošní tým si za herní projev v posledních kolech určitě zaslouží vyšší návštěvnost. Bohužel si ale myslím že s fanouškem na Kladně se špatně pracuje. Zmíním například pozdní prodej permanentek, pozdní zahájení prodeje lístků na jednotlivá utkání – například po vyhraném utkání by si v rámci euforie určitě pár stovek lidí hned koupilo lístek na další zápas…ale když prodej na další kolo se zahájí až za X dní…tak ta euforie upadne,“ přidal svůj názor další fanoušek s tím, že lístky jsou podle jeho názoru také příliš drahé.

„Bylo nutný sem tohle psát? Ono je to totiž podobné, jako si myslet, že když budu týden běhat, tak že v pohodě zvládnu maraton. Takhle jednoduše to nefunguje. Já si naopak myslím, že na to, jaké výsledky kladenský hokej má posledních cca 20 let, z toho posledních 10 let je to úplně nejhorší, tak ta divácká podpora je velmi nadstandardní,“ doplnil svůj názor další z kladenských příznivců.

Pravdou nicméně je, že hra kladenských Rytířů se v posledních kolech s příchodem odchovance Radka Smoleňáka zvedla. Po domácí porážce 1:4 s Kometou Brno bodovalo Kladno v sedmi zápasech v řadě a o sérii přišlo přesně po měsíci právě v neděli. I s Dynamem ale Rytíři hráli po dvě třetiny vyrovnanou bitvu a o myšlenky na další bodový zápis přišli až ve třetí třetině.

„Byli jsme spokojení jak s první, tak druhou třetinou. Byli jsme aktivnější a měli jsme lepší pohyb než Pardubice. Po dvou gólech, kdy jsme vyrovnali, jsme totálně převzali tempo hry,“ pochvaloval si po zápase i trenér Otakar Vejvoda, jehož svěřenci jsou v tabulce momentálně dvanáctí a za sebou mají Vítkovice a Mladou Boleslav.

Nyní je čekají ještě dva domácí zápasy v řadě – v prvním vyzvou v pátek pražskou Spartu a ve druhém v neděli Liberec. Jaká bude návštěva na utkání proti tradičnímu rivalovi? Vezmou si fanoušci Jágrovu výtku k srdci, nebo je naopak odradí od příchodu na stadion?