„Rytíři Kladno oznamují, že došlo k ukončení spolupráce s gólmanem Júliem Hudáčkem. Toto rozhodnutí jsme učinili po zvážení všech aspektů souvisejících s jeho angažováním,“ stojí ve vyjádření klubu na webových stránkách a sociálních sítích Rytířů.

„Čeká nás nejdůležitější část sezóny a věříme, že do ní půjdeme s fanoušky, partnery a všemi podporovateli našeho klubu jako jeden tým,“ dodávají zástupci extraligového celku.

Na ten se po oznámení spolupráce s Júliem Hudáčkem sesypala vlna ostré kritiky. Fanouškovská skupina Haldaři dokonce oznámila, že se kvůli angažmá slovenského gólmana nebude účastnit dalších zápasů. Jedná se přitom o jádro fanoušků, které se velkou měrou stará o atmosféru na domácích i venkovních zápasech.

Lidé z českého hokejového prostřední nemůžou Hudáčkovi zapomenout fakt, že odešel hrát do KHL už po vypuknutí války na Ukrajině. Ještě po minulé sezoně navíc v rozhovorech říkal, že by se nejraději do této soutěže vrátil.

Od začátku sezony ale zůstával bez smlouvy a dočkal se až nyní na začátku nového roku v Kladně. Tam si ale nezachytá. Ve středu v Hradci Králové dělal jen dvojku Landonu Bowovi a další šanci už nedostane.

Fanoušci hokejového Kladna na zápase proti Karlovým Varům.
Fanoušci Kladna reagují na Hudáčka. Nepočítejte s námi, vzkazuje jedna ze skupin

Kladnu každopádně dál zůstávají problémy se sestavou. Při zranění klubové jedničky Adama Brízgaly je jediným gólmanem Středočechů zmiňovaný Bow. V předposledním utkání navíc kvůli zranění nedohrál ani kanadský obránce Jake Dotchin a delší dobu chybí i útočníci Michael Frolík, Jakub Strnad a Matyáš Filip.

S kým se Rytíři vytasí jako s brankářskou dvojkou na ledě Plzně? Tam se představí už v pátek od 17:30, kdy budou bojovat o další důležité body do tabulky. V ní mají na předposledním místě momentálně tříbodový náskok před Mladou Boleslaví.