Trenérské hlasování v OHL hodnotí hráče celkem ve dvaceti dovednostních kategoriích. Jednou z nich jsou právě vhazování, v nichž zvítězil s velkým přehledem Matyáš Šapovaliv z týmu Saginaw Spirit. Kladenský odchovanec posbíral dohromady 34 bodů a druhého nejlepšího hráče za sebou nechal o propastných 15 hlasů. Talentovaný Čech tak obhájil svoje prvenství v této kategorii ze sezony 2022/23.

Podle názoru trenérů jednotlivých mužstev je Šapovaliv v probíhajícím ročníku rovněž nejlepším defenzivním útočníkem celé západní konference. V této kategorii dostal dvacetiletý forvard 27 hlasů. Za sebou nechal i loňskou 28. volbu draftu Eastona Cowana.

Hlasující trenéři ocenili i Šapovalivovu herní chytrost a vyzrálost a 17 body poslali odchovance Rytířů na třetí místo v kategorii nejchytřejší hráč. Jen o jeden hlas více dostal mladý talent Jett Luchanko a vítězem se se 20 body stal Američan Hunter Brzustewicz, jehož hráčská práva vlastní po draftu Calgary. Ve východní konferenci posbíral shodně 17 hlasů slovenský útočník Dalibor Dvorský.

Vedle již zmíněných kategorií hlasovali trenéři OHL také o nejpodceňovanějším hráči, hráči, který udělal největší posun, nejlepším tvůrci hry nebo o hráči s nejlepší střelou.

Šapovaliv, kterého si na draftu v roce 2022 vybralo Vegas, působí za mořem už třetí sezonu a ocenění se dočkal za stále se zlepšující výkony. Talentovaný centr, který se v Kladně učil od Tomáše Plekance, posbíral ve svém prvním ročníku 52 bodů, ve druhé sezoně navázal 56 body a letos se vyšvihl dokonce na 62 bodů.

V rámci týmu Saginaw Spirit byl Šapovaliv pátým nejproduktivnějším hráčem, v rámci celé ligy se v bodování umístil 55.

Saginaw Spirit aktuálně válčí v play-off, kde v osmifinále vede nad Owen Sound Attack už 3:0 na zápasy. Šapovaliv, který zastává roli prvního centra, svému týmu prozatím pomohl jednou asistencí.