Winter Hockey Games mělo fanouškům od 7. do 11. prosince nabídnout unikátní hokejový zážitek pod otevřeným nebem. V zimní atmosféře Špindlerova Mlýna se spolu měli utkat v souboji o extraligové body Rytíři Kladno s Dynamem Pardubice a královehradecký Mountfield se Spartou Praha.

Barvy prvoligových celků pak mělo hájit Vrchlabí a Vsetín. Součástí chystaného programu byly rovněž zápasy extraligy juniorů, univerzitní ligy, ženského hokeje, para hokeje nebo hokejových a fotbalových legend. Letos se ale tato podívaná neuskuteční stejně jako v minulém roce. Na vině je opět pandemie koronaviru a s ní spojená omezení.

„Moc nás mrzí, že musíme celou akci již podruhé odkládat na nový termín. V místě konání je vše připraveno, ledová plocha a tribuny měly tento týden přivítat první hokejisty. Musíme ale respektovat současnou epidemiologickou situaci v České republice, a proto jsme se rozhodli hokejové hry znovu přesunout na rok 2022,“ uvedla Andrea Bársony z pořádající agentury Eniva.

Ve Špindlerově Mlýně se mělo příští týden sejít až 7500 fanoušků hokeje. Současná pravidla pro pořádání sportovních akcí však povolují pouze tisícovku diváků na jednom zápase.

„Je to pro nás smutná událost a složité rozhodování. Máme za sebou více než rok příprav této skvělé akce, kterou musíme znovu odložit. Jedná se však v prvé řadě o zážitek pro diváky, jehož realizace bez plných tribun postrádá smysl. Věříme, že přeložení termínu na příští rok je vzhledem k aktuální situaci v Čechách správným rozhodnutím a fanoušci nás v něm podpoří. Pro nás jako organizátora akce je důležité, aby si každý divák užil tento hokejový svátek přímo v místě konání bez omezení a restrikcí,“ prohlásil spoluorganizátor akce a jedna z jejích hlavních tváří Jaromír Jágr.

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti i v novém termínu, který zatím není znám. Podle všeho se ale akce bude muset obejít bez svého titulárního partnera. Majitel firmy D+D Real Petr Dědek, který je zároveň většinovým akcionářem pardubického hokejového klubu, na svém Twitteru proti rozhodnutí pořadatelů nesouhlasně vystoupil.

„Jsem zklamaný z přístupu organizátorů Winter Hockey Games. D+D REAL už nechce pokračovat ve spolupráci a nebude nadále titulárním partnerem akce,“ uvedl. „Nesouhlasíme s přesunem WHG ze Špindlu. D+D REAL a HC Dynamo Pardubice už nechtějí být součástí akce, když neví, kdy, kde a s kým,“ doplnil.

Plánované ligové zápasy odehrají týmy na svých domácích stadionech v náhradních termínech. Kladenští Rytíři přivítají Pardubice v chomutovském azylu v pátek 10. prosince od 18 hodin. Speciální zimní dresy, které měly utkání pod širým nebem ozvláštnit, pak obléknou 21. prosince v utkání proti Hradci Králové. Právě Mountfield zatím jedná se zástupci Sparty o novém termínu jejich vzájemného střetnutí. Vrchlabí přivítá Vsetín 18. prosince od 18 hodin.