„Rozhodování nebylo úplně jednoduché. Dávat po vítězných zápasech někoho z mužstva je těžší, než kdyby se prohrálo,“ komentoval další nominaci Rulík, jehož svěřenci v posledních dvou přípravných zápasech dvakrát porazili Slovensko.

Svůj podíl na tom měl i kladenský obránce Jiří Ticháček, který v prvním duelu nahrál na úvodní gól Jakubu Vránovi. Ve druhém utkání se pak zapsal do statistik aspoň plusovým bodem v hodnocení plus/mínus.

Díky svým výkonům se Ticháček probojoval na poslední turnaj před startem domácího mistrovství světa. Od čtvrtka do neděle bude česká reprezentace bojovat v Brně na Českých hokejových hrách s Finskem, Švédskem a Švýcarskem. Právě z těchto zápasů vzejde jádro národního týmu pro šampionát v Praze a Ostravě, který už jen doplní hráči z týmů NHL.

Těch se už v Brně připojí k týmu rovná desítka. Realizační tým se rozloučil se všemi třemi gólmany a povolal Lukáše Dostála z Anaheimu, Petra Mrázka z Chicaga a Karla Vejmelku z Arizony. O místo v obraně budou s Ticháčkem bojovat Radko Gudas z Anaheimu a Jan Rutta ze San Jose.

Útočné řady reprezentace rozšíří Dominik Kubalík z Ottawy, Tomáš Nosek a Ondřej Palát z New Jersey, Filip Zadina ze San Jose a Radim Zohorna z Pittsburghu. Jak v předchozích dnech prohlásil trenér Rulík, všichni hráči kromě hvězdného Davida Pastrňáka si místo na mistrovství světa budou muset vybojovat a zasloužit.

Stejný cíl bude mít i Ticháček, který se s Kladnem zachránil v extralize teprve na začátku minulého týdne. O místo aktuálně bojuje v národním týmu s dalšími osmi beky. Kromě již zmíněných dvou obránců z NHL stále sní o šampionátu Michal Kempný, Jakub Krejčík, Dominik Mašín, Jan Ščotka, David Špaček a Libor Zábranský. Po posledním škrtu naopak opustili mužstvo Andrej Šustr, Jakub Galvas, Petr Zámorský a Filip Pyrochta.

Ticháček bojuje o mistrovství světa ve své životní sezoně, kdy se díky skvělým výkonům stal nejproduktivnějším obráncem extraligy. Za sebou nechal taková jména jako zmiňovaného Zámorského, Petera Čerešňáka nebo Jakuba Jeřábka. V národním týmu zatím Ticháček zapsal dva kanadské body za dvě asistence. Přidá další i v Brně a následně na šampionátu v Praze?