„Máme mladý tým a víme, že ho potřebujeme doplnit o zkušené hráče. Klépa zkušenosti samozřejmě přinese a navíc nám pomůže s výchovou našich mladých hráčů,“ prozradil po prodloužení kontraktu sportovní manažer Rytířů Jiří Burger.

Pro Kladno se každopádně jedná o vítané doplnění. Klub Jaromíra Jágra měl doposud pod smlouvou jen devítku útočníků a právě Klepiš už v minulé sezoně ukázal, jak přínosný pro tým může být. Nastupoval na oslabení i přesilovky, posbíral 20 bodů ve 34 zápasech základní části a v baráži přidal další čtyři.

Jakub Klepiš prodloužil smlouvu s Rytíři Kladno | Video: Rytíři Kladno

Devět branek a jedenáct asistencí mu stačilo na pozici pátého nejproduktivnějšího Rytíře, Klepiš přitom musel vynechat hned osmnáct zápasů kvůli zlomené noze. Konkrétně chyběl Kladnu od 11. prosince do 27. ledna.

Pokud mu bude v příští sezoně držet zdraví, může být ještě produktivnější. Vždyť na svém kontě má titul mistra světa z roku 2010, dva extraligové tituly se Slavií i dvě prvenství v ruské KHL. Za mořem, kde nastoupil do dvou sezon za Washington v NHL, se zase radoval z triumfu ve farmářské AHL.

V extralize Klepiš oblékal dres Slavie, Třince, Mladé Boleslavi, Brna a Liberce. V Kladně strávil poslední ročník a znovu se sešel s Jaromírem Jágrem, se kterým hrával v reprezentaci v jedné lajně.

V sestavě Rytířů Klepiš potká staré známé tváře jako například Matěje Berana, Martina Procházku, Matyáše Filipa nebo Antonína Melku. Klub Jaromíra Jágra zatím posílili obránci Karel Klikorka a Chris Martenet a útočníci Denis Kusý, Deven Sideroff a Jakub Strnad. Rytíři mají aktuálně na soupisce dva brankáře, sedm beků a deset forvardů. Všichni fanoušci dál netrpělivě vyhlíží zejména další osud kapitána Tomáše Plekance, který je zatím bez smlouvy.

Aktuální soupiska Rytířů Kladno
Brankáři:
Landon Bow a Adam Brízgala.
Obránci: Jakub Babka, Jake Dotchin, Karel Klikorka, Chris Martenet, Ondřej Slováček, Jiří Ticháček a Václav Veber.
Útočníci: Matěj Beran, Ondřej Bláha, Matyáš Filip, Jakub Klepiš, Denis Kusý, Antonín Melka, Martin Procházka, Jaromír Pytlík, Deven Sideroff a Jakub Strnad.