Na kladenském ČEZ stadionu to byla v neděli odpoledne velká sláva. Tomáš Plekanec v civilu vstoupil na červený koberec na ledové ploše a přebral dary v podobě namalovaného portrétu, poukazu na 50 tisíc korun na podporu vybraného hokejového projektu i památeční zlaté hokejky. Právě s ní pak ve středovém kruhu absolvoval svoje poslední vhazování, kterým definitivně uzavřel svoji profesionální hráčskou kariéru.

A fanoušci, kteří se s legendou klubu rozloučili krásným choreem, mají nyní příležitost získat kus tohoto výjimečného momentu do své sbírky. Právě puk, který dopadl jako poslední před Plekancovu hokejku, je totiž k mání v aukci na portálu Got Authentic. Kotouč se speciálním designem a pořadovým číslem 1 podepsal sám Plekanec a výherce dražby k němu dostane i certifikát pravosti.

Kromě nejvzácnějšího kousku jsou pak ve hře ještě kotouče, s nimiž Rytíři vstřelili své dvě branky v zápasu s Plzní. Oba na sobě mají podpis autora branky Martina Procházky a Jiřího Ticháčka.

Vedle nich se draží ještě další hrané puky z utkání a také další vzácné kousky. Třeba kotouč, kterým se Plekanec na začátku roku prosadil proti Pardubicím po asistenci Jaromíra Jágra, nebo puk, se kterým zapsal někdejší reprezentační kapitán svůj poslední kanadský bod v kariéře.

Podívejte se na slavnostní ceremoniál na počest Tomáše Plekance:

Videomomentky / Ceremoniál rozloučení Tomáše Plekance s hokejovou kariérou / Kladno 19. 11. 2023 | Video: Rudolf Muzika / Bohumil Kučera

Všechny puky se draží od vyvolávací ceny 500 korun a jejich aukce poběží do 30. listopadu do 19 hodin. Nejvzácnější kousek, tedy kotouč z Plekancova posledního slavnostního buly, se krátce po úterním poledni přehoupl přes hranici jednoho tisíce korun. Největší zájem je zatím o kus gumy, s nímž Plekanec na začátku října nahrál Eduardsi Tralmaksovi na gól, a zapsal tak svůj poslední bod v kariéře.

Plekanec v této sezoně nastoupil celkem k devíti zápasům, v nichž získal čtyři body za jeden gól a tři asistence. V říjnu pak kvůli zdravotním problémům vypadl ze sestavy a nakonec se rozhodl kariéru ukončit, protože nechtěl riskovat možné následky. Krátce po oznámení svého rozhodnutí se majitel více než tisícovky startů v NHL stal asistentem trenéra u české hokejové reprezentace.